قانونگذاران ایالات متحده از تنظیم کننده های فدرال در مورد روابط بانک ها با شرکت های رمزنگاری سوال می کنند


سناتورهای الیزابت وارن و تینا اسمیت می‌گویند: «فروپاشی FTX نشان می‌دهد که ممکن است ارزهای دیجیتال بیشتر از آنچه قانون‌گذاران تصور می‌کنند در سیستم بانکی ادغام شود.

دو عضو سنای ایالات متحده از سران تنظیم‌کننده‌های مالی فدرال خواستند تا به “روابط بین صنعت بانکداری و شرکت‌های ارزهای دیجیتال” پس از فروپاشی FTX رسیدگی کنند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مایکل هسو، سرپرست کنترل ارز، و شرکت بیمه سپرده فدرال به عنوان بازیگر مارتین گرونبرگ، در نامه‌هایی به تاریخ دسامبر، آنقدر با موسسات مالی سنتی “ادغام” نشده بود که به طور جدی بر آن تأثیر بگذارد. با این حال، این دو قانونگذار به گزارش‌هایی اشاره کردند که نشان می‌دهد بین FTX و بانک مون استون مستقر در واشنگتن، و همچنین ناشر استیبل کوین تتر و بانک دلتک مستقر در باهاما، بدون هیچ نظارتی از سوی تنظیم‌کننده‌های فدرال، روابطی وجود دارد.

وارن و اسمیت گفتند: «در حالی که سیستم بانکی تاکنون از آخرین سقوط کریپتو آسیب ندیده است، فروپاشی FTX نشان می‌دهد که ممکن است ارزهای دیجیتال بیش از آنچه که قانون‌گذاران تصور می‌کنند در سیستم بانکی ادغام شده باشد.»

سناتورها از پاول، هسو و گرونبرگ خواستند تا اطلاعاتی در مورد روابط تنظیم‌کننده‌ها با بانک‌ها توسط شرکت‌های رمزنگاری و اینکه آیا آنها قصد دارند فهرستی از بانک‌هایی را که در حال حاضر توسط مؤسساتی که در فعالیت‌های مرتبط با رمزارز فعالیت می‌کنند تنظیم می‌شوند را بررسی کنند، ارائه کنند. علاوه بر این، وارن و اسمیت از سران در مورد اینکه آیا FTX از سرمایه مشتری برای سرمایه گذاری بیش از 11 میلیون دلار در مون استون استفاده کرده است یا خیر، سؤال کردند و مهلتی را تا 21 دسامبر برای پاسخ تعیین کردند.

پس از اعلام ورشکستگی FTX در 11 نوامبر، وارن چندین نامه در مورد تحقیقات ارسال کرد. سناتور ماساچوست، همراه با دیگر اعضای کنگره، از سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX درخواست پاسخ داد و از بانک Silvergate خواست جزئیاتی در مورد رابطه خود با FTX ارائه دهد. سازمان‌هایی که ادعاهای مربوط به فعالیت‌های تجاری آن را رصد می‌کنند و از وزارت دادگستری می‌خواهند که مدیران این شرکت را “در حد اکثر قانون” پاسخگو کند.

مربوط: سهام FTX در بانک ایالات متحده نگرانی ها را در مورد حفره های بانکی افزایش می دهد

کمیته بانکی سنا برای 14 دسامبر جلسه ای را در مورد “چرا حباب FTX ترکید” برنامه ریزی کرده است، که در آن رئیس جمهور شرود براون تهدید کرد که اگر بانکمن-فرید داوطلبانه شهادت ندهد، احضاریه ای صادر خواهد کرد. این جلسه سومین جلسه ای بود که توسط مجلس نمایندگان، سنا و کمیته های مختلف اعلام شد و کمیته خدمات مالی مجلس، تاریخ 13 دسامبر را برای یک جلسه تحقیقاتی مشابه در مورد FTX تعیین کرده است.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید