قانونگذاران ایالات متحده لایحه دو حزبی را برای ممنوعیت سرمایه گذاری اعضا در “ابزارهای مالی” پیشنهاد کردند.


نمایندگان الکساندریا اوکاسیو-کورتز و مت گاتز – قانونگذاران کاملاً مخالف در مورد موضوعات مختلف – به نیروهای کنگره پیوستند تا مانع از معامله سهام توسط نمایندگان کنگره شوند.

قانونگذاران از هر دو طرف در مجلس نمایندگان ایالات متحده از لایحه ای حمایت کردند که اعضای کنگره و همسران و وابستگان آنها را از تجارت یا مالکیت برخی ابزارهای مالی که می تواند شامل سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال باشد، منع می کند.

نمایندگان دموکرات الکساندریا اوکاسیو-کورتز (AOC) و راجا کریشنامورتی و نمایندگان جمهوری خواه برایان فیتزپاتریک و مت گاتز در اطلاعیه ای در 2 می قانون بازگرداندن ایمان به دولت را معرفی کردند. پیش‌نویس این لایحه در 28 آوریل، تغییر قوانین ایالات متحده را پیشنهاد کرد که بر کنگره‌ها تحمیل شده بود تا مالکیت اوراق بهادار، قراردادهای آتی اوراق بهادار و کالاها را ممنوع کند، و همچنین برای محدود کردن نگهداری یا تجارت برخی دارایی‌ها.

بر اساس این لایحه، نمایندگان کنگره که در چنین دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا حد زیادی ملزم به فروش آن‌ها یا سپرده گذاری در یک تراست کور در 90 روز از تاریخ انتقال خواهند بود. عدم رعایت این قانون می تواند منجر به اتهامات مدنی از سوی دادستان کل ایالات متحده شود که به طور بالقوه منجر به جریمه تا 50000 دلار می شود.

AOC گفت: «توانایی خرید و فروش سهام به صورت جداگانه اعتماد عمومی به دولت را از بین می برد. زمانی که اعضا به اطلاعات محرمانه دسترسی دارند، ما نباید در بورس معامله کنیم. این واقعا به همین سادگی است.”

در حالی که چهار عضو کنگره تجارت سهام را به عنوان یکی از دلایل این لایحه ذکر کردند، متن پیشنهاد کرد که برخی ارزهای رمزنگاری شده نیز می توانند در این ممنوعیت گنجانده شوند. در حالی که اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون آتی کالا می گویند که بیت کوین (BTC) به عنوان یک کالا واجد شرایط است، برخی هنوز در مورد وضعیت دارایی اتر (ETH) نامطمئن هستند.

در سال 2021، AOC گفت که شخصاً از سرمایه گذاری هایی که به طور بالقوه می تواند تضاد منافع ایجاد کند، اجتناب می کند، سیاستی که در مورد سهام و ارزهای دیجیتال اعمال می کند. بر اساس قانون توقف تجارت اطلاعات کنگره یا قانون SHARE، قانونگذاران ایالات متحده تا حد زیادی ملزم به گزارش سرمایه‌گذاری‌ها هستند، اما همچنان مجازند قوانین مربوط به موضوعاتی که احتمالاً به شرکت‌هایی که در آن سهام دارند، حسابرسی یا توصیه کنند.

بسیاری از کارشناسان استدلال کرده‌اند که مجازات‌های قانون‌گذارانی که در افشای سرمایه‌گذاری‌هایشان بر اساس قوانین فعلی کوتاهی می‌کنند، بازدارنده کافی برای تضاد منافع احتمالی نیست. لوئیس فرانکل، نماینده فلوریدا، طبق گزارش ها، سهام خود را در بانک مشکل دار First Republic را فروخت و قبل از فروش، مقداری را برای JPMorgan خریداری کرد، که نشان می دهد از اطلاعات داخلی برای سود استفاده شده است.

مرتبط با: نمایندگان کنگره آمریکا مشاوران رئیس جمهور را به دلیل مواضع ارزهای دیجیتال در گزارش اقتصادی سرزنش کردند

سیاست‌گذاران قبلاً راه‌هایی را برای گسترش دامنه قانون EQUITY پیشنهاد کرده‌اند تا سرمایه‌گذاری‌های خاص را به طور کامل ممنوع کنند، اما موفقیت‌آمیز نبود. بسیاری از مردم ایالات متحده استدلال کرده اند که عمل اجازه دادن به اعضا برای نگهداری سهام یا پذیرش کمک های مالی به نمایندگی از شرکت ها از نظر اخلاقی مشکوک است. به عنوان مثال، برخی از مدیران صرافی منحل شده کریپتو FTX، از جمله مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید، به کمپین هایی برای قانونگذاران جمهوری خواه و دموکرات کمک مالی کرده اند.

مشخص نیست که آیا این لایحه دو حزبی آرای کافی برای تصویب هر دو مجلس و سنا را قبل از رسیدن به میز رئیس جمهور جو بایدن برای امضا خواهد داشت یا خیر.

مجله: قدرت ها فعال هستند… چرا مقامات ایالات متحده اخلاق و قانون SHARE را با معامله سهام نادیده می گیرند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید