قانونگذاران ایالات متحده از دادگاه می خواهند تا «حسابرس مستقل» را در پرونده ورشکستگی FTX تأیید کند

قانونگذاران ایالات متحده از دادگاه می خواهند تا «حسابرس مستقل» را در پرونده ورشکستگی FTX تأیید کند


چهار سناتور آمریکایی گفتند سالیوان و کرامول “در موقعیتی نیستند که اطلاعات مورد نیاز برای اطمینان در هر تحقیق یا یافته ای” در مورد FTX را فاش کنند.

گروهی متشکل از چهار سناتور آمریکایی از یکی از شرکت‌های حقوقی درگیر در پرونده ورشکستگی صرافی FTX به دلیل تضاد منافع آن انتقاد کردند.

سناتورهای جان هیکنلوپر، تام تیلیس، الیزابت وارن، و یک گروه دو حزبی، سینتیا لومیس، در نامه ای به جان دورسی، قاضی دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه دلاور در 9 ژانویه، از قاضی خواستند تا با پیشنهاد تعیین یک قاضی مستقل موافقت کند. محققی که فعالیت های FTX را قبل از فروپاشی آن در ماه نوامبر مطالعه کرد. قانونگذاران ایالات متحده گفتند که شرکت حقوقی سالیوان و کرامول که اکنون وظیفه تحقیقات را بر عهده دارد، قبلاً خدمات حقوقی را به FTX ارائه کرده است و “یکی از شرکای آن حتی به عنوان وکیل عمومی FTX خدمت کرده است” – یک تضاد منافع در طول مراحل رسیدگی به ورشکستگی شرکت.

در این نامه آمده است: «خسارت وارد شده توسط FTX و سایر شرکت‌های دارایی دیجیتالی که سوءمدیریت شده‌اند، قابل توجه است: آنها پس‌انداز زندگی ده‌ها هزار مشتری را در ایالات متحده و سراسر جهان از بین برده‌اند. ما معتقدیم که تعیین یک بازپرس قوی، عینی و بی‌طرف در این پرونده برای انجام تحقیقات جست‌وجو علیه FTX، FTX US و نهادهای مربوطه آن‌ها برای کشف حقایق مورد نیاز برای اطمینان دادن به مشتریان FTX و عموم مردم، حیاتی است – عدالت رعایت می‌شود و برای اطلاع از ارزیابی کنگره از قانون دارایی های دیجیتالی آینده.”

سناتورها اضافه کردند:

با توجه به کار طولانی مدت قانونی او برای FTX، [Sullivan & Cromwell] ممکن است شرکت تا حدی در قبال آسیب وارده به قربانیان خود مسئول باشد. به بیان صریح، این شرکت در موقعیتی نیست که اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد اطمینان در هر تحقیق یا یافته ای را فاش کند.

گروه FTX در 11 نوامبر درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد و مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید در ماه دسامبر برای هشت فقره در دادگاه فدرال محاکمه شد. جلسه علنی بعدی پرونده ورشکستگی FTX برای 11 ژانویه برنامه ریزی شده است، در حالی که انتظار می رود محاکمه Bankman-Fried در ماه اکتبر آغاز شود.

مربوط: مهندس ارشد سابق FTX با دادستان های فدرال در پرونده بانکمن-فرید صحبت می کند

مقامات ایالات متحده دارایی هایی را که قبلاً توسط FTX و مدیران آن کنترل می شد مورد هدف قرار دادند و وزارت دادگستری در 9 ژانویه اعلام کرد که بیش از 55 میلیون سهم Robinhood و بیش از 20 میلیون دلار به ارز ایالات متحده را به عنوان بخشی از شکایت علیه Bankman-Fried توقیف کرده است. یوناتان بن شیمون، طلبکار بانکمن-فرید، بلاک فای و FTX به طور جداگانه این دارایی ها را ادعا کرده بود.

Cointelegraph با سالیوان و کرامول تماس گرفت اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.




نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉