قانونگذاران ایالات متحده از وزارت دادگستری خواستند تا مدیران FTX را "تا پایان قانون" پاسخگو نگه دارد.

قانونگذاران ایالات متحده از وزارت دادگستری خواستند تا مدیران FTX را “تا پایان قانون” پاسخگو نگه دارد.


در این نامه آمده است: «کاهش FTX صرفاً نتیجه شیوه‌های تجاری و مدیریتی شلخته نبود، بلکه به نظر می‌رسد که عمدتاً ناشی از تاکتیک‌های عمدی و متقلبانه بوده است».

دو عضو دموکرات سنای ایالات متحده از وزارت دادگستری خواستند تا در مورد سقوط FTX تحقیق کند و احتمالاً افرادی را که در این جنایت دخیل هستند تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس در نامه ای به مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده و کنت پولیت، معاون دادستان کل ایالات متحده در 23 نوامبر، از وزارت دادگستری خواستند تا تحقیقاتی را در مورد سقوط صرافی رمزارز FTX با “بالاترین سطح بررسی” آغاز کند. قانونگذاران تأثیری را که سقوط یک شرکت بزرگ در فضای رمزنگاری بر شرکت‌های مرتبط (شرکت‌های وام‌دهنده‌ای که تجارت را متوقف کرده‌اند، از جمله Genesis و BlockFi) و وجوهی که سرمایه‌گذاران خرده‌فروش FTX نمی‌توانند بازیابی کنند، داشته است، لمس کردند.

سناتورها به طور خاص از سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX برای نقشش در این مناظره، از جمله توییت حذف شده او مبنی بر «خوب بودن وجوه» در بازار سهام و تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن نگرانی ها در مورد مشکلات نقدینگی شرکت، خواستند. وارن و وایت هاوس توصیفات مدیریت FTX از روند ورشکستگی شرکت را تکرار کردند و Bankman-Fried و دیگران را “بی تجربه و ناآگاه” خطاب کردند.

در این نامه آمده است: «کاهش FTX صرفاً نتیجه شیوه‌های مدیریتی و کسب‌وکار شلخته نبود، بلکه به نظر می‌رسد بیشتر به دلیل تاکتیک‌های عمدی و متقلبانه‌ای است که توسط آقای Bankman-Fried و دیگر مدیران FTX برای غنی‌سازی به کار گرفته شده است». ما از اداره می‌خواهیم که این “قربانیان زنده” را در جریان تحقیقات به مرکز بیاورد و در صورت لزوم، مسئولین آسیب آنها را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.”

مربوط: سناتور آمریکایی الیزابت وارن می گوید ارزهای دیجیتال اقتصاد را نابود می کند – جامعه پاسخ می دهد

مشخص نیست که آیا وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مورد FTX آغاز خواهد کرد یا خیر، اما قانونگذاران مالی جهانی و قانونگذاران پس از سقوط بازار سهام وارد عمل شدند. در زمان انتشار، در باهاما، جایی که Bankman-Fried و چندین مدیر FTX حضور دارند، گزارش‌ها حاکی از آن است که بازرسان مالی و تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار باهاما در حال بررسی تخلفات جنایی احتمالی هستند. آژانس تحقیقات جرایم مالی ترکیه نیز در 14 نوامبر اعلام کرد که تحقیقاتی را علیه افراد و سازمان های مرتبط با FTX آغاز کرده است.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉