قانونگذاران ایالات متحده با لایحه پیشنهادی که پیچ ها را در SEC قرار می دهد، شفافیت نظارتی ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده اند.


چارچوب تحت این لایحه به برخی از توکن‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان کالاهای دیجیتال واجد شرایط شوند، که غیرمتمرکز است و رویکرد رمزنگاری قبلی SEC را حذف می‌کند.

قانونگذاران کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده و کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان پیش نویس بحثی را منتشر کرده اند که مسیری را برای برچسب زدن برخی دارایی های رمزنگاری به عنوان کالاهای دیجیتال ارائه می دهد.

بر اساس پیش نویس پیش نویس بحث منتشر شده در 2 ژوئن، قانونگذاران “ایجاد یک چارچوب عملکردی” را با هدف ارائه وضوح نظارتی برای شرکت های رمزنگاری در ایالات متحده پیشنهاد کردند. پیش نویس این لایحه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را از امتناع پلتفرم های معاملات دارایی های دیجیتال برای ثبت به عنوان یک سیستم تجارت جایگزین تنظیم شده منع می کند و به چنین شرکت هایی اجازه می دهد “کالاهای دیجیتال و استیبل کوین های تسویه حساب” را ارائه دهند.

به طور خاص، قانون پیشنهادی رویکردی را تضعیف می‌کند که بسیاری در فضای رمزنگاری از SEC به دلیل ارائه نکردن قوانین واضح جاده انتقاد کرده‌اند. چارچوب تحت این لایحه به برخی از دارایی‌های دیجیتالی اجازه می‌دهد «اگر کاربردی و غیرمتمرکز در نظر گرفته شوند» به عنوان کالاهای دیجیتال واجد شرایط شوند و از کمیسیون بورس و اوراق بهادار می‌خواهد «تحلیلی دقیق» از هرگونه اعتراض به طبقه‌بندی شرکت به‌عنوان غیرمتمرکز ارائه کند.

در این پیش‌نویس آمده است: «قانون همچنین SEC را ملزم می‌کند تا قوانین خود را تغییر دهد تا به دلال‌ها اجازه دهد که دارایی‌های دیجیتال را در صورت داشتن شرایط خاص نگه دارند.» علاوه بر این، قانون SEC را ملزم می کند تا قوانینی را برای نوسازی برخی مقررات برای دارایی های دیجیتال بنویسد.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس ستایش کرد این لایحه می گوید که “پایه ای قوی برای صلاحیت نظارتی و تعاریف ایجاد می کند” اما لازم است قبل از معرفی رسمی مورد بررسی عمیق قرار گیرد. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده اخیراً یک کمپین تبلیغاتی حامی پذیرش را پیش از یک رویداد متمرکز بر لابی که برای ماه جولای در واشنگتن دی سی برنامه ریزی شده است، راه اندازی کرده است.

مرتبط با: فشار SEC بر روی سهام کریپتو در ایالات متحده می تواند تمرکززدایی را تقویت کند

این لایحه که توسط پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان و گلن تامپسون، رئیس کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان ارائه شد، شامل نظرات قانون‌گذاران از طرف دیگر حوزه سیاسی نمی‌شد. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان گاهی تمایل به اتخاذ رویکردی دو حزبی برای مقررات ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند، اما مشخص نیست که قانون پیشنهادی تا کجا می‌تواند در کنگره تقسیم شده پیش برود.

در زمان انتشار، قانونگذاران ایالات متحده در مجلس نمایندگان و سنا قانونی را تصویب کردند که هدف آن جلوگیری از نکول دولت با افزایش سقف بدهی بود. انتظار می رود که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، این لایحه را در دوم ژوئن امضا کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید