قانونگذار ایالات متحده در میان سقوط FTX، صرافی های بزرگ رمزارز را در مورد حمایت از مصرف کننده زیر سوال می برد

قانونگذار ایالات متحده در میان سقوط FTX، صرافی های بزرگ رمزارز را در مورد حمایت از مصرف کننده زیر سوال می برد


Binance، Coinbase، Bitfinex، Gemini، Kraken و KuCoin هدف تحقیقات یک سناتور در مورد محافظت شرکت ها در صورت وقوع مجدد شکست مشابه FTX بودند.

ران وایدن، رئیس کمیته مالی سنای ایالات متحده، از شش شرکت ارزهای دیجیتال درخواست اطلاعاتی در مورد حمایت از مصرف کننده در پی مشکلات نقدینگی و ورشکستگی FTX کرد.

در نامه‌های جداگانه‌ای به تاریخ 28 نوامبر، وایدن از Binance، Coinbase، Bitfinex، Gemini، Kraken و KuCoin اطلاعاتی در مورد اینکه صرافی‌ها در صورت نقص عملکرد مشابه با FTX چه محافظت‌هایی دارند، خواست. سناتور گفت که کاربران کریپتو که دارای وجوهی با FTX هستند، مانند بانک‌ها یا کارگزاران ثبت‌شده تحت شرکت بیمه سپرده فدرال یا آژانس حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار، از «حمایت‌هایی» برخوردار نیستند.

واین گفت: «از آنجایی که کنگره مقررات بسیار مورد نیاز را برای صنعت کریپتو در نظر می گیرد، من بر نیاز آشکار به حمایت از مصرف کننده در راستای تضمین های طولانی مدت برای مشتریان بانک ها، اتحادیه های اعتباری و کارگزاران اوراق بهادار تمرکز خواهم کرد. اگر این حمایت‌ها قبل از شکست FTX وجود داشت، امروز سرمایه‌گذاران خرد کمتری با زیان مالی قابل توجهی مواجه می‌شدند.»

وایدن از شش شرکت خواست تا تا 12 دسامبر پاسخ هایی از جمله سوالاتی در مورد شرکت های تابعه، حفاظت از دارایی مصرف کننده، استفاده از داده های مشتریان و اقدامات حفاظتی در برابر دستکاری بازار ارائه کنند. کمیته کشاورزی سنا جلسه استماع را برای بررسی سقوط FTX در 1 دسامبر برنامه ریزی کرد و سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس از وزارت دادگستری خواستند افرادی را که در بازار سهام مرتکب جنایت می شوند تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

مربوط: گزارش شده است که FTX از حساب های بانکی Alameda برای پردازش وجوه مشتریان استفاده کرده است

در اتاق دیگر، کمیته خدمات مالی مجلس جلسه تحقیقاتی مشابهی را در مورد FTX در دسامبر برگزار خواهد کرد. هم رئیس مکسین واترز و هم پاتریک مک‌هنری عضو کمیته، از اقدام کنگره حمایت کردند و مک‌هنری وقایع پیرامون بازار سهام شکست خورده را “آتش سطل زباله” خواند.

روند ورشکستگی FTX که در حال حاضر در ناحیه دلاور در حال بررسی است، نشان داده است که ممکن است صرافی در مقابل بیش از 1 میلیون طلبکار مسئول باشد. جلسه بعدی رسیدگی به پرونده ورشکستگی به 25 آذرماه موکول شد.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉