وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق بایننس به دلیل نقض تحریم های روسیه: گزارش


بر اساس گزارش بلومبرگ، بخش امنیت ملی و بخش جرم و جنایت وزارت دادگستری در حال بررسی ارائه خدمات صرافی ارزهای دیجیتال به روس ها هستند.

بر اساس گزارشی که در 5 می در بلومبرگ منتشر شد، بایننس توسط بخش امنیت ملی وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به دلیل اجازه دادن به روس‌ها برای استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال در نقض تحریم‌های ایالات متحده تحت تحقیق است. یا اجرایی آن در ارتباط با تحقیق

این سرویس خبری به نقل از پنج منبع ناشناس گزارش داد که تحقیقات امنیت ملی در کنار تحقیقات بخش جنایی در حال انجام است. بایننس هدف تحقیقات متعددی در ایالات متحده است، از جمله تحقیقات وزارت دادگستری در مورد تخلفات ضد پولشویی.

بایننس خدمات خود را به روسیه پس از اعمال تحریم ها علیه این کشور در آوریل 2022 محدود کرد. با این حال، به گفته یکی از مدیران شرکت، این شرکت به فعالیت خود در روسیه ادامه داد و تنها بخش‌هایی از اوکراین را که دیگر تحت کنترل دولت نبودند مسدود کرد و فقط به افراد غیرتحریمی خدمات رسانی می‌کرد. کوین تلگراف.

بایننس همچنین در شکایتی که توسط کمیسیون کالاها و آتی ایالات متحده در ماه مارس ارائه شد، متهم به تخلفات «مشتری خود را بشناسید/ضد پول شویی» (KYC/AML) شد.

مرتبط: مقامات برزیلی در حال بررسی بایننس برای هدایت مشتریان به دور زدن دستور توقف: گزارش

این شرکت بلافاصله به سوال Cointelegraph پاسخ نداد اما به بلومبرگ گفت که با تحریم های ایالات متحده و بین المللی مطابقت دارد و پروتکل های KYC آن با پروتکل های بانکداری سنتی سازگار است. بیان شد که هر مشتری تحت بررسی هویت و اقامتگاه قرار دارد. بعلاوه:

“سیاست ما رویکردی بدون تحمل را برای سوابق تکراری، هویت‌های ناشناس و بودجه نامشخص تحمیل می‌کند.”

علاوه بر این، طبق گزارش بلومبرگ، بایننس در حال «مذاکره» با وزارت دادگستری درباره شکایت هایی مبنی بر نقض نسخه قبلی تحریم ها علیه ایران است.

بایننس تنها صرافی ارز دیجیتال نیست که با بررسی دقیق نقض تحریم ها مواجه شده است. بر اساس اعلامیه ای که در اول ماه مه منتشر شد، پولونیکس به دلیل نقض تحریم ها علیه کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه 7.6 میلیون دلار خسارت به دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا پرداخت کرده است.

مجله: بایننس 3 استیبل کوین راه‌اندازی می‌کند، روسیه بر پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی نظارت می‌کند، و بریتانیا مثبت بودن ارز دیجیتال را گسترش می‌دهد: Hodler’s Digest، 4 تا 10 سپتامبر
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *