جلسه استیبل کوین مجلس نمایندگان ایالات متحده بر لوایح رقابتی برای مقررات متمرکز است


یکی از شاهدان عینی گفت: پاسخ به این سوال که صادرکنندگان استیبل کوین در چه سطحی تنظیم می شوند، “نیازی به دودویی بودن” نیست.

مقررات ایالتی و فدرال یک موضوع کلیدی در جلسه استیبل کوین در مجلس نمایندگان ایالات متحده در 18 می بود. کمیته فرعی جدید کمیته دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و گنجاندن مجلس خدمات مالی به شهادت دو کارشناس گوش داد. فاکتورهای پیشنهادی برای صدور استیبل کوین

دو لایحه بود که در کمیسیون فرعی بحث شد. لایحه جمهوری در آوریل قبل از جلسه استیبل کوین در کمیته خدمات مالی منتشر شد. سپس ماکسین واترز، عضو رتبه بندی، پیش نویس رقابتی را بر اساس لایحه ای ارائه کرد که در آخرین جلسه کنگره ارائه شد اما تصویب نشد.

“مسابقه به پایین” بزرگترین نقطه اختلاف در مقررات استیبل کوین در سطح ایالتی بود. لایحه جمهوری به اپراتورهای استیبل کوین اجازه می دهد تا بدون مراجعه به هیئت مدیره فدرال رزرو، ایالتی را که در آن ثبت نام می کنند، انتخاب کنند.

حامیان این لایحه استدلال می کنند که کف از رقابت به سمت پایین جلوگیری می کند و منعکس کننده سیستم دو سطحی مقررات بانکداری فدرال/ایالتی ایالات متحده است. دموکرات ها متقاعد نشدند. صورتحساب دموکراتیک دسترسی به مقررات را در دستان فدرال با تنظیم کننده مناسب قرار می دهد. دیوید پورتیلا، شریک دیویس پولک و واردول، راه میانه را در پیش گرفت. گفت:

مقررات فدرال برای صادرکنندگان استیبل کوین، قوانین یکسان و منسجم تری ارائه می دهد، در حالی که مقررات ایالتی می تواند تنوع و نوآوری بیشتری در مقررات و نظارت ایجاد کند. پاسخ به این سوال نباید باینری باشد.”

او گفت در هر صورت مقررات فعلی برای استیبل کوین ها مناسب نیست. او گفت که ممکن است یک مکانیسم “کف” برای مشارکت فدرال در مقررات استیبل کوین برای تعیین حداقل استانداردها و همچنین “انتقال” بسته به اندازه موضوع وجود داشته باشد. لایحه جمهوری همه ناشران را بدون در نظر گرفتن اندازه آنها یکسان تنظیم می کند.

مطالب مرتبط: استماع کریپتو کنگره نشان دهنده بن بست سیاسی در مورد دارایی های دیجیتال است

زمانی که نماینده براد شرمن، رقیب سرسخت ارز دیجیتال، ادعا کرد که یک استیبل کوین با پشتوانه دلار با دلار فیات رقابت کرده و آن را تضعیف می کند، بارها مورد توجه قرار گرفته است و در نتیجه اثربخشی تحریم های ایالات متحده را کاهش می دهد.

مت هومر، یکی دیگر از سهامداران شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر XYZ، گفت: “استیبل ها چه بخواهیم و چه نخواهیم اتفاق می افتد.” وارن دیویدسون، طرفدار رمزارز، هومر را تکرار کرد و گفت:

«بیشتر اوقات آنها [stablecoin developers] آنها از سواحل ما فرار می کنند تا اطمینان پیدا کنند. بنابراین اگر مقداری هم بدهیم عالی خواهد بود.»

رابرت مورگان، مدیرعامل بنیاد USDF به نفع ساختار نظارتی فعلی و مزایای توکن‌سازی برای بانک‌های سنتی صحبت کرد. او نمادسازی را «راه سوم» توصیف کرد.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید