مجلس نمایندگان ایالات متحده به «قانون عدم تمرکز» رأی می‌دهد: جزئیات


«لایحه عدم تمرکز» که مدت ها مورد انتظار بود ممکن است تا پایان این ماه به تصویب برسد. نام کامل آن قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم است و می‌تواند مقررات ارزهای دیجیتال را برای ما واضح‌تر و قابل درک‌تر کند.

تا پایان این ماه، مجلس نمایندگان در مورد یک لایحه مهم (H.R. 4763) که برای صنعت کریپتو بسیار مهم است، رای خواهد داد. این لایحه که به عنوان قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم (FIT21) شناخته می شود، می تواند به طور قابل توجهی مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را روشن کند.

مرتبط با

در صورت تصویب، FIT21 مسیر امن‌تر و کارآمدتری را برای پروژه‌های بلاک چین در ایالات متحده فراهم می‌کند. با تعیین اینکه آیا دارایی های دیجیتال اوراق بهادار هستند یا کالا، مسئولیت های بین SEC و CFTC را مشخص می کند. علاوه بر این، نظارت بر مبادلات رمزنگاری را فراهم می کند و با اجرای قوانین مربوط به تجارت کریپتو از مصرف کنندگان آمریکایی محافظت می کند.

بر اساس این لایحه، CFTC دارایی دیجیتال را به عنوان یک کالا تنظیم می کند در صورتی که بلاک چین یا دفتر کل دیجیتالی که روی آن اجرا می شود، کاربردی و غیرمتمرکز باشد. برعکس، SEC یک دارایی دیجیتال را به عنوان یک امنیت تنظیم می کند اگر بلاک چین مربوطه عملکردی اما غیرمتمرکز باشد. این لایحه، تمرکززدایی را به این صورت تعریف می‌کند که هیچ فردی اختیار یکجانبه برای کنترل بلاک چین یا استفاده از آن نداشته باشد و هیچ صادرکننده یا وابسته 20 درصد یا بیشتر از دارایی دیجیتال یا قدرت رای را کنترل کند.

مرتبط با

این لایحه همچنین سایر الزامات حمایت از مصرف کننده، مانند جداسازی وجوه مشتری، دوره های قفل برای افراد داخلی توکن، محدودیت در حجم فروش سالانه و الزامات افشا را تعیین می کند.

با وجود بیش از یک دهه فعالیت، صنعت کریپتو فاقد چارچوب قانونی مناسب در ایالات متحده است. محیط نظارتی فعلی بسیار نامشخص است و چالش هایی را برای نوآوری و توسعه صنعت ایجاد می کند. به عنوان مثال، کارآفرینان قانونی و استارت‌آپ‌ها مشمول «تحریم‌ها» شده‌اند که به نوآوری و رشد اقتصادی این صنعت در ایالات متحده آسیب رسانده و باعث شده شرکت‌های مرتبط با رمزارز به سایر حوزه‌های قضایی مهاجرت کنند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید