مخالفت رئیس کمیته مجلس نمایندگان آمریکا با بهانه SBF برای به تاخیر انداختن شهادت


ماکسین واترز گفت: “شما موظف هستید در جلسه استماع ما در روز سیزدهم شرکت کنید، و اگر اطلاعات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن بعداً وجود دارد، ما آماده هستیم تا جلسات استماع جاری را برنامه ریزی کنیم.”

ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی ایالات متحده، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX را به دلیل اعلام در رسانه های اجتماعی که قصد دارد پس از “یادگیری و بررسی اتفاقات رخ داده” در بازار سهام شهادت دهد، احضار کرد.

در یک موضوع توییتر در تاریخ 5 دسامبر، واترز نقل قول مصاحبه‌های رسانه‌ای متعدد با بانکمن-فرید پس از ورشکستگی FTX، گواه این بود که دانش او برای اظهارنظر در مقابل کمیته کافی است. واترز در 13 دسامبر ریاست جلسه رسیدگی به سقوط FTX را بر عهده خواهد داشت و رهبری کمیته گفت که انتظار دارند بانکمن-فرید و سایرین مرتبط با رویدادهای مرتبط با سقوط بازار سهام ظاهر شوند.

واترز در بیانیه ای به Bankman-Fried گفت: فروپاشی FTX به بیش از یک میلیون نفر آسیب رساند. “شهادت شما نه تنها برای اعضای کنگره معنادار خواهد بود، بلکه برای عموم مردم آمریکا نیز حیاتی خواهد بود. حضور شما در جلسه استماع ما در سیزدهم اجباری است، و اگر اطلاعات بیشتری وجود دارد که بعداً به اشتراک گذاشته می‌شود، ما آماده‌ایم برنامه‌ریزی کنیم که ادامه یابد. جلسات استماع.”

بنا بر گزارش ها، بانکمن-فرید پس از اعلام ورشکستگی FTX در 11 نوامبر مستقیماً با قانونگذاران آمریکایی صحبت نکرد، اما در چندین مصاحبه رسانه ای ظاهر شد و رویدادهای سقوط بازار سهام را در توییتر به اشتراک گذاشت. بسیاری در رسانه‌های اجتماعی گفته‌اند که بعید است او شهادت دهد، با توجه به اینکه مدیرعامل سابق FTX سوگند یاد خواهد کرد و اظهارات او می‌تواند برای ایجاد قصد احتمالی برای کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران استفاده شود.

پاتریک مک‌هنری، عضو رده‌بندی کمیته، که به همراه واترز از بانکمن-فرید برای حضور در کنگره در 2 دسامبر فراخوانده بود، با پاسخ توییتری مدیر عامل سابق FTX در زمان انتشار مخالفت نکرد. مشخص نیست که آیا قانونگذاران ایالات متحده می خواستند که بنکمن-فرید شخصاً ظاهر شود یا از دور باهاما، جایی که در زمان پخش برنامه در آنجا بود.

مربوط: جامعه کریپتو متحیر شده از شرایط دیکته SBF در جلسه استماع کنگره

کمیته کشاورزی سنای ایالات متحده در 1 دسامبر جلسه مشابهی را برای بررسی کاهش FTX برگزار کرد. روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا، تنها شاهد حضور در کمیته بود که در مورد شکاف‌های نظارتی احتمالی که می‌توان به آن رسیدگی کرد، گزارش داد. کاهش تاثیر بر کاربران FTX.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید