Coinbase: ایالات متحده یک خلاء ایجاد کرده است که سایر کشورها مشتاق پر کردن آن هستند


دانیل سیفرت از Coinbase استدلال می کند که دولت ایالات متحده طرفدار «تنظیم از طریق تحریم» است در حالی که سایر کشورها به دلیل مقررات پیشرونده، اکوسیستم های رمزنگاری «زنده» را ترویج می کنند.

در حالی که کوین بیس در آستانه یک نبرد دادگاه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است، این شرکت تاکید کرد که رویکرد جنگ طلبانه دولت ایالات متحده در قبال مقررات ارزهای دیجیتال “شکافی را ایجاد کرد که سایر کشورها مشتاق پر کردن آن هستند.”

SEC در 22 مارس اخطاریه خوبی به Coinbase صادر کرد و بیان کرد که کارکنان SEC به آژانس توصیه کردند که این شرکت را به دلیل “نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار” مربوط به لیست دارایی های خاص، خدمات سهامداری و کیف پول Coinbase تحریم کند.

در یک پست وبلاگ به تاریخ 23 مارس اروپا برنده است. آیا ایالات متحده عقب خواهد افتاد؟ دانیل سیفرت، معاون رئیس جمهور و مدیر کل منطقه ای کوین بیس اروپا، تاکید کرد که علیرغم درخواست های سراسر صنعت برای “مقررات جامع ارزهای دیجیتال”، “رویکرد نظارتی ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال با مقررات از طریق اجرا مشخص می شود.”

او نوشت: «این رویکرد محیطی از عدم قطعیت و بی‌ثباتی در صنعت کریپتو ایجاد کرده است.

به این ترتیب، سیفرت استدلال کرد که ایالات متحده موقعیت خود را به عنوان مرکز پیشرو در صنعت کریپتو از دست داده است، در حالی که فرانسه، بریتانیا و اتحادیه اروپا اکنون به دلیل رویکردهای دوستانه‌تر خود در قبال مقررات رمزنگاری، اکوسیستم‌های زنده می‌سازند.

او نوشت: «ایالات متحده یک خلأ ایجاد کرده است که کشورهای دیگر مشتاق پر کردن آن هستند.

به طور خاص، سیفرت بر اهمیت رویداد هفته بلاک چین که در این ماه در موزه لوور پاریس برگزار شد، تاکید کرد. او همچنین به تلاش اخیر بریتانیا برای تبدیل شدن به هاب کریپتو و مقررات بازار دارایی های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) اشاره کرد که قرار است در سال 2024 اجرایی شود.

او گفت: «امسال در یک فضای خصوصی در موزه لوور برگزار می‌شود که می‌توان گفت بزرگترین گنجینه ملی فرانسه و یکی از معتبرترین موزه‌های جهان است.

برای من، این یک نشانه واضح است: فرانسه به سرعت فرصتی را که کریپتو ارائه می دهد تشخیص می دهد و به آن فضا برای توسعه می دهد. اتحادیه اروپا، بریتانیا، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، سنگاپور، استرالیا و ژاپن نیز همین کار را انجام می دهند.

قانون MiCA دو سال است که در حال توسعه است و هدف آن ایجاد “مجموعه ای هماهنگ از قوانین برای دارایی های رمزنگاری شده و فعالیت ها و خدمات مرتبط” است.

مرتبط با: Cathie Wood’s ARK سهام کوین بیس را مجددا بارگیری می کند و 18 میلیون دلار می خرد

به طور کلی انتظار می رود که این یک حرکت مثبت برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال اروپا باشد زیرا قوانین و دستورالعمل های روشنی را برای صنعت ارائه می دهد.

ما در حال حاضر می بینیم که اروپا از نظر سهم توسعه دهندگان کریپتو (هر کدام 29 درصد در سطح جهان) با ایالات متحده برابری می کند. آمریکا با 40 درصد پیشتاز بود.

این سطح از رشد تصادفی اتفاق نمی افتد. تلاش‌های هماهنگ مورد نیاز است، مانند ایجاد یک چارچوب نظارتی که شفافیت و ثبات را برای کسب‌وکارهای فعال در فضا فراهم کند.»

شورای نوآوری کریپتو نیز در یک تاپیک طولانی در توییتر در 23 مارس، نکات مشابه سیفرت را برجسته کرد و گفت که “کریپتو جهانی است و هیچکس انتظار ندارد ایالات متحده هواپیما را فرود بیاورد.”

موضوعات شامل کار بانک ملی استرالیا با استیبل کوین‌های ثابت غیر دلاری، تلاش هنگ‌کنگ برای تبدیل شدن به یک مرکز دارایی دیجیتال و تحمیل اخیر «تعهدات حفاظت از سرمایه‌گذاران پیشرفته» بر روی ارزهای داخلی توسط اداره اوراق بهادار کانادا است. صرافی های کریپتو
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *