شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده از کنگره می خواهد تا در مورد ارزهای دیجیتال اقدام کند


به گفته FSOC، مسائل مربوط به FTX “کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده را تسریع کرد” اما “تأثیر محدودی بر سیستم مالی گسترده تر ایالات متحده داشت.”

مقامات شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده یا FSOC به قانونگذاران ایالات متحده توصیه کرده اند که قانونی را با هدف رفع خلأهای نظارتی برای فعالیت های مرتبط با رمزنگاری تصویب کنند.

در گزارش سالانه خود که در 16 دسامبر منتشر شد، FSOC توصیه کرد که اعضای کنگره قانونی را تصویب کنند که «قدرت قاعده‌گذاری واضحی را به تنظیم‌کننده‌های مالی فدرال در مورد بازار نقدی دارایی‌های کریپتو می‌دهد» و بیان کرد که توکن‌هایی که قبلاً به عنوان اوراق بهادار شناسایی شده‌اند معاف خواهند بود. شورا همچنین به فقدان یک چارچوب نظارتی جامع در ایالات متحده اشاره کرد که به طور خاص به دیده شدن و نظارت بر استیبل کوین ها و شرکت های رمزنگاری می پردازد.

FSOC کاهش اخیر صرافی ارزهای دیجیتال FTX را به عنوان بخشی از اطلاعات پیشینه خود هنگام توصیه اقدامات مربوط به دارایی های دیجیتال ذکر کرد. به گفته شورا، مسائل مربوط به FTX “کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده را تسریع کرد” اما “تأثیر محدودی بر سیستم مالی گسترده تر ایالات متحده داشت.”

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در گزارش FSOC گفت: «ریسک‌های ناشی از بازاری که به اعتقاد من سوداگرانه، بی‌ثبات و تا حد زیادی ناسازگار است، سرمایه‌گذاران را در معرض خطر قرار می‌دهد. به همین دلیل است که هماهنگ کردن کارگزاران و صادرکنندگان توکن‌های امنیتی کریپتو بسیار مهم است. در حالی که به نظر نمی رسد خطرات ناشی از بازارهای کریپتو تا به امروز به بخش مالی سنتی سرایت کرده باشد، ما باید مراقب این احتمال باشیم.”

مربوط: رئیس کمیته بانکداری سنا خواستار هماهنگی با وزارت خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال است

گزارش سالانه درخواست‌ها برای تصویب قانون FSOC را در ماه اکتبر تکرار کرد، زمانی که شورا آن را مطابق با فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال منتشر کرد. در زمان انتشار، هم SEC و هم کمیسیون معاملات آتی کالا به نفع آژانس‌های مربوطه که نقش پیشرو در تنظیم دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده را بر عهده بگیرند، استدلال کردند – به نظر نمی‌رسد این گزارش نشان دهد که کدام آژانس باید مسئولیت این موضوع را بر عهده بگیرد. دستورالعمل ها. از کنگره


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید