فدرال رزرو ایالات متحده برای ردیابی وجوه دزدیده شده کاربران "گروه وظیفه FTX" ایجاد می کند

فدرال رزرو ایالات متحده برای ردیابی وجوه دزدیده شده کاربران “گروه وظیفه FTX” ایجاد می کند


دامیان ویلیامز، دادستان کل ایالات متحده گفت که این دفتر “24 ساعت” برای پاسخ به انفجار FTX کار می کند.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) یک گروه ویژه FTX را برای “ردیابی و بازیابی” وجوه از دست رفته مشتریان و انجام تحقیقات و پیگرد قانونی در مورد سقوط بازار سهام ایجاد کرد.

این اعلامیه با بیانیه ای از سوی دادستان ایالات متحده، دامیان ویلیامز، که دادستان فدرال در پرونده FTX بود، که شامل بنیانگذار سام بنکمن-فرید بود، منتشر شد.

اتهامات دفتر وکالت منهتن علیه بانکمن-فرید شامل انتقال وجه و کلاهبرداری از اوراق بهادار، توطئه برای ارسال سفارشات پولی و کلاهبرداری اوراق بهادار، نقض قوانین پولشویی و تامین مالی کمپین ها است.

ویلیامز در بیانیه ای گفت: “منطقه جنوبی نیویورک شبانه روز برای پاسخ به انفجار FTX کار می کند.”

“یک لحظه کاملا عملی روی عرشه.”

ما در حال راه‌اندازی گروه ویژه SDNY FTX هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این کار فوری، با استفاده از تمام منابع و تخصص SDNY، تا زمان اجرای عدالت ادامه خواهد داشت.»

به گفته SDNY، تیم کارگروه متشکل از دادستان های ارشد از واحدهای اوراق بهادار و کالا، فساد عمومی، پولشویی و شرکت های جنایی فرامرزی است که مسئولیت “تحقیق و تعقیب مسائل مربوط به سقوط FTX” را بر عهده خواهند داشت.

در همین حال، وی افزود که “مصادره دارایی ها و قابلیت های سایبری” آن برای “ردیابی و بازیابی” میلیاردها دلار سرمایه از دست رفته مشتریان استفاده خواهد شد.

تلاش مشابهی قبلاً توسط مدیریت جدید FTX آغاز شده است که شرکت مشاوره مالی AlixPartners را در ماه دسامبر برای “ردیابی دارایی” برای دارایی های دیجیتال از دست رفته FTX استخدام کرد.

مربوط: سم بنکمن-فرید در دادگاه فدرال نسبت به همه اتهامات خود بیگناه است

گزارش شده است که دفتر دادستانی منهتن ایالات متحده برای اولین بار تحقیقات خود را در مورد ورشکستگی FTX بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی این شرکت در 11 نوامبر 2022 آغاز کرد.

بر اساس وب سایت خود، دفتر دادستانی کل ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به پیگیری پرونده های مربوط به نقض قوانین فدرال معروف است و طیف گسترده ای از اعمال مجرمانه را بررسی می کند “حتی اگر این رفتار در مکان های دور رخ دهد.”

مدیران کلیدی از جمله FTX و Bankman-Fried، یکی از بنیانگذاران گری وانگ و مدیر عامل سابق Alameda Research Caroline Ellison از سپتامبر 2021 در باهاما فعالیت می کردند، جایی که گمان می رود بسیاری از جنایات ادعا شده در آنجا مرتکب شده باشند.

در 3 ژانویه، Bankman-Fried نسبت به هر هشت اتهام مرتبط با انفجار FTX “بی گناه” اعتراف کرد – به این معنی که در مجموع 115 سال زندان در صورت مجرم شناخته شدن بنیانگذار FTX.

ماه گذشته، وانگ و الیسون به اتهامات کلاهبرداری فدرال مرتبط با نقش آنها در سقوط صرافی FTX مجرم شناخته شدند.


نویسنده: Felix Ng

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉