آژانس انتخابات ایالات متحده استفاده از NFT ها را به عنوان انگیزه جمع آوری کمک های تبلیغاتی تأیید می کند

آژانس انتخابات ایالات متحده استفاده از NFT ها را به عنوان انگیزه جمع آوری کمک های تبلیغاتی تأیید می کند


طبق گفته FEC، DataVault برای هر NFT که به مشارکت کنندگان اعطا می شود، “غرامت معقول” دریافت می کند و تمام توکن های صادر شده برای سوابق خود را پیگیری می کند.

کمیسیون انتخابات فدرال ایالات متحده (FEC) یک نظر مشورتی صادر کرده است که در آن بیان شده است که DataVault Holdings ممکن است از نشانه های غیر وفاداری برای تلاش های جمع آوری کمک های مالی خود استفاده کند.

در بیانیه 15 دسامبر، FEC گفت که دارایی های DataVault “مجاز” دارند که توکن های غیر فولد یا NFT را برای شرکت کنندگان در کمپین سیاسی بدون نقض قوانین مربوط به مشارکت های شرکتی ارسال کنند. به گفته آژانس انتخاباتی، DataVault به ازای هر NFT که به مشارکت کنندگان اعطا می شود، “غرامت معقول” دریافت می کند و تمام توکن های صادر شده برای سوابق خود را پیگیری می کند.

آلن دیکرسون، رئیس FEC، گفت: «کمیسیون به این نتیجه رسیده است که پیشنهادات DataVault برای ارائه NFT با شرایطی که به طور منظم به کمیته‌های سیاسی برای مشتریان غیرسیاسی خود ارائه می‌کند، افزایش اعتبار مجاز در گردش کار معمول DataVault است.» «طبق قانون و مقررات کمیسیون، یک فروشنده تجاری ناشناس می‌تواند به کمیته‌های سیاسی با شرایطی که اساساً مشابه شرایطی است که فروشنده به وام‌گیرندگان غیرسیاسی پیشنهاد می‌کند وام بدهد. DataVault یک “فروشنده بازرگان” است زیرا تجارت معمول و عادی آن شامل ارائه همان خدماتی است که برای ارائه به کمیته های سیاسی ارائه می دهد.”

ناتانیل بردلی، مدیرعامل DataVault در گفتگو با Cointelegraph گفت:

“ما خوشحالیم که پلتفرم DataVault ثبت شده ما به اتفاق آرا توسط FEC برای استفاده در کمپین های سیاسی در اینجا در ایالات متحده تایید شده است. پیامدهای آنها در آینده.”

در ماه سپتامبر، تیم حقوقی DataVault توصیه کرد که این شرکت مجاز باشد NFT ها را به عنوان سوغاتی «مشابه کلاه مبارزاتی» برای مشارکت کنندگان در کمیته های سیاسی ارسال کند. این توکن‌ها همچنین به دارندگان توکن این امکان را می‌دهند که از آن‌ها برای حمایت از یک کمپین «به صورت داوطلبانه و بدون هیچ گونه جبرانی» استفاده کنند. به گفته DataVault، هرگونه کارمزدی که از صدور NFT یا تراکنش‌ها انجام شود، به‌عنوان «هزینه‌های جمع‌آوری سرمایه» گزارش می‌شود.

FEC نظر مشورتی مشابهی را در مورد توکن های بلاک چین در سال 2019 صادر کرد و گفت که برخی از آنها “از لحاظ مادی از اشکال سنتی سوغاتی های کمپین قابل تشخیص نیستند.” در این مورد، توکن‌های عمر ریس نامزد کنگره «هیچ ارزش پولی نداشت» و به عنوان انگیزه‌ای برای داوطلب شدن در کمپین مورد استفاده قرار گرفت.

مربوط: تحقیقات FEC پس از «اعتراف» SBF به اهدای پول سیاه انجام شد

NFT ها گاهی با کمپین های سیاسی در سطح جهانی مرتبط بوده اند. کمپین پشت سر نامزد حزب دموکرات، لی جائه میونگ در کره جنوبی گفت که NFTهایی را در ژانویه منتشر خواهد کرد که تصاویری از سیاستمدار و تعهدات کمپین به اهداکنندگان را نشان می دهد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉