گزارش ها حاکی از آن است که وزارت دادگستری ایالات متحده، مدیر عامل FTX را به برداشت وجوه از ایالات متحده متهم کرده است

گزارش ها حاکی از آن است که وزارت دادگستری ایالات متحده، مدیر عامل FTX را به برداشت وجوه از ایالات متحده متهم کرده است


افشاگر ناشناس فاش کرد که مقامات وزارت دادگستری در حال ملاقات با ناظران منصوب شده توسط دادگاه FTX برای بحث در مورد میزان اطلاعات مورد نیاز برای تحقیقات بیشتر هستند.

در حالی که ممکن است بسیاری از کلاهبرداران رمزارز در گذشته از شکاف‌های خود عبور کرده باشند، این موضوع در مورد مدیر عامل FTX Sam Bankman-Fried (SBF) صادق نیست. در راستای تحقیقات در حال انجام در مورد کلاهبرداری های FTX، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) گزارش شده است که در حال بررسی یک کلاهبرداری بالقوه مربوط به برداشت SBF از وجوه خارج از کشور چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحقیقات فدرال با هدف بررسی نقش SBF در انتقال نادرست وجوه FTX به باهاما، به دلیل ورشکستگی صرافی منحل شده رمزنگاری در ماه نوامبر انجام شده است.

افشاگر ناشناس همچنین فاش کرد که مقامات وزارت دادگستری با ناظران منصوب شده توسط دادگاه FTX ملاقات کردند تا در مورد میزان اطلاعات مورد نیاز آنها برای تحقیقات بیشتر بحث کنند. DOJ همچنین قصد دارد بررسی کند که آیا SBF به طور غیرقانونی وجوه FTX را به Alameda Research منتقل کرده است یا خیر.

با توجه به پیوندهای قوی SBF با سیاست ایالات متحده، این کلاهبردار هنوز به هیچ جنایتی متهم نشده است و به شرکت در بحث های توییتر از مکان های نامشخص ادامه می دهد. در 9 دسامبر، SBF، مدیر عامل بایننس، Changpeng “CZ” Zhao را متهم کرد که در آخرین لحظه از معامله ای که می تواند FTX را نجات دهد، دروغ می گوید و عقب نشینی می کند.

دوئل بین مدیران عامل، CZ و SBF. منبع: توییتر

به گفته CZ، SBF با خروج بازار سهام “شست و شو” شد – ادعایی که باعث واکنش آنلاین مدیر عامل سابق FTX شد.

مربوط: طبق گزارشات، FTX 3 ماه دیگر طول کشید تا تمام فعالیت های خود در ژاپن را متوقف کند

طبق گزارش فایننشال تایمز، یک معامله 100 میلیون دلاری شکست خورده به تیلور سویفت، ستاره پاپ اجازه داد تا بدون هیچ ارتباطی با FTX کنار برود.

تیلور در حال مذاکره با FTX برای یک قرارداد حمایتی بود که او را به یکی از چهره‌های نمایندگی صرافی‌های رمزنگاری شکست خورده تبدیل می‌کرد. در حالی که نوازنده در ابتدا از امضای قرارداد به دلیل گران بودن آن اجتناب کرد، ورشکستگی FTX بحث را برای همیشه بسته بود.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉