وزارت دادگستری ایالات متحده از توقیف 55 میلیون سهام رابینهود خبر داد

وزارت دادگستری ایالات متحده از توقیف 55 میلیون سهام رابینهود خبر داد


وزارت دادگستری اعلام کرد که 55,273,469 سهام رابینهود و بیش از 20 میلیون دلار ارز آمریکایی را به عنوان بخشی از پرونده جنایی علیه سام بنکمن-فرید توقیف کرده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده به طور رسمی به دادگاهی که ورشکستگی FTX را رسیدگی کرده است، اعلام کرده است که دارایی‌ها را مطابق با پرونده‌های جنایی علیه صرافی ارز دیجیتال و مدیران آن توقیف کرده است.

در یک پرونده قضایی در 6 ژانویه، وزارت دادگستری اعلام کرد که 55،273،469 سهام رابینهود را که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX توسط بلاک‌فای و طلبکار FTX، یوناتان بن شیمون، ادعا کرده بود، توقیف کرده است. صدا و سیما. DOJ همچنین خاطرنشان کرد که کنترل بیش از 20 میلیون دلار ارز ایالات متحده را از شرکت کارگزاری ED&F Man Capital Markets در اختیار گرفته است.

گزارش ها در 4 ژانویه حاکی از آن بود که وزارت دادگستری در حال مصادره سهام Robinhood به عنوان بخشی از شکایت علیه FTX است. تیم حقوقی Bankman-Fried در 5 ژانویه تأیید کرد که وزارت دادگستری در حال پیشرفت در توقیف سهام است، اما همچنان استدلال می کند که مدیر عامل سابق FTX ادعا می کند دارایی ها “برای پرداخت دفاع جنایی خود”.

در پرونده دادگاه آمده است: «اتهامات در کیفرخواست ناشی از یک طرح همه جانبه است که به موجب آن متهم میلیاردها دلار از وجوه مشتری سرمایه گذاری شده در FTX، صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال که توسط بانکمن-فرید تأسیس شده است، سوء استفاده کرده است». این کیفرخواست شامل دعاوی مصادره ای است که به منزله اموال دخیل در کلاهبرداری الکترونیکی، کلاهبرداری الکترونیکی و توطئه پولشویی یا تلاش برای مصادره اموال به دست آمده از عواید قابل ردیابی است.»

این داستان در حال تکامل است و به روز خواهد شد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉