مدیر عامل Kaiko: فشار ایالات متحده، “مرکز ثقل” کریپتو را به سمت هنگ کنگ سوق خواهد داد.


مدیر عامل Kaiko، Ambre Soubiran گفت رویکرد دوستانه هنگ کنگ می تواند این شهر را به “مرکز ثقل” برای تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

Ambre Soubiran، مدیر عامل شرکت ارائه‌دهنده داده‌های بازار کریپتو نهادی مستقر در پاریس، Kaiko، می‌گوید رویکرد سرد دولت ایالات متحده به مقررات ارزهای دیجیتال ممکن است در نهایت باعث شود «مرکز ثقل» صنعت به هنگ‌کنگ منتقل شود.

ایالات متحده مدت زیادی است که در خط مقدم صنعت کریپتو قرار داشته است، اما با توجه به اینکه دولت به نظر می رسد رویکردی برای مقررات از طریق تحریم ها در پیش گرفته است، این احساس در حال افزایش توسط برخی وجود دارد که تعداد قابل توجهی از شرکت ها، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به زودی این کار را انجام خواهند داد. در جای دیگری هجوم آورند برای کار در محیط های صمیمی تر

سوبیران در صحبت با وال استریت ژورنال در 1 آوریل پیشنهاد کرد که آخرین سرکوب ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به طور ناخواسته به هدف هنگ کنگ برای تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ رمزنگاری کمک می کند:

این واقعیت که این روزها ایالات متحده سختگیرتر از همیشه در مورد ارزهای دیجیتال است و هنگ کنگ نسبت به مقررات مطلوب تر است … به وضوح مرکز ثقل تجارت دارایی های رمزنگاری و سرمایه گذاری را به سمت هنگ کنگ تغییر خواهد داد.

او افزود: “ما می خواهیم جایی باشیم که مشتریان ما هستند.”

در حالی که از زمان فروپاشی FTX در ماه نوامبر، دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای نسبت به رمزارزها تهاجمی شده است – با سناتورهایی مانند الیزابت وارن که اخیراً یک “ارتش ضد رمزنگاری” تشکیل داده اند – هنگ کنگ در جهت دیگری پیش می رود.

دولت هنگ کنگ برای اولین بار در ژانویه برنامه های خود را برای تبدیل شدن به هاب با معرفی مقررات مترقی برای حمایت از شرکت های ارز دیجیتال و فین تک تا سال 2023 ترسیم کرد.

در حالی که این مقررات هنوز به طور کامل لغو نشده است، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFA) در 20 فوریه یک رژیم مجوز کریپتو را پیشنهاد کرد که بر ارائه حمایت از مصرف کننده بدون ایجاد مانع از نوآوری تمرکز دارد.

بر اساس سخنرانی کریستین هو، وزیر خزانه داری و خدمات مالی هنگ کنگ در 20 مارس، بیش از 80 شرکت مرتبط با دارایی های مجازی تا کنون به افتتاح فروشگاه در اینجا علاقه نشان داده اند.

او همچنین خاطرنشان کرد که 23 شرکت رمزنگاری به طور خاص اعلام کردند که “برنامه ایجاد دارایی های خود را دارند.”

بلومبرگ در 28 مارس گزارش داد که اداره پولی هنگ کنگ و SFA نشست مشترکی را در 28 آوریل برگزار خواهند کرد تا به شرکت‌های ارز دیجیتال در ایجاد شراکت بانکی محلی کمک کنند.

بانک توسعه شانگهای پودونگ، شرکت بانک ارتباطات و بانک چین با مسئولیت محدود گزارش شده است که بانک های چینی مانند هنگ کنگ یا شروع به ارائه خدمات بانکی به شرکت های رمزنگاری در هنگ کنگ کرده اند یا در حال تحقیق با شرکت های رمزنگاری هستند.

مرتبط با: صندوق هنگ کنگ قصد دارد 100 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در حوزه کریپتو جمع آوری کند

Soubiran همچنین در اواسط ماه مارس فاش کرد که Kaiko قصد دارد دفتر مرکزی واحد آسیا-اقیانوسیه خود را از سنگاپور به هنگ کنگ در پاسخ به موضع دوستدار ارزهای دیجیتال این کشور منتقل کند.

او در مصاحبه‌ای به بلومبرگ گفت: «آنچه ما می‌بینیم حمایت واضحی از وضوح بیشتر در چارچوب نظارتی در هنگ‌کنگ است. “

مرتبط با: آسیا اکسپرس: تلاش آمریکا و چین برای سرکوب بایننس، ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید