اداره کپی رایت ایالات متحده اخطاریه ای در مورد تحقیق در مورد هوش مصنوعی صادر می کند


این تحقیق به دنبال اطلاعات و تفسیر در مورد موضوعات مرتبط با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و نحوه برخورد سیاستگذاران با هوش مصنوعی است که از هنرمندان انسانی تقلید یا تقلید می کند.

دفتر کپی رایت ایالات متحده در 30 آگوست درخواست رسمی برای اعلام نظر و تحقیق در مورد حق چاپ و هوش مصنوعی (AI) در ثبت فدرال منتشر کرد.

بر اساس این پرونده، دفتر حق چاپ به دنبال “اطلاعات واقعی و بینش” در مورد مسائل مربوط به حق چاپ است که توسط پیشرفت های اخیر در مدل های مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI و Bard گوگل ایجاد شده است.

در یک بیانیه مطبوعاتی که از کتابخانه کنگره ایمیل شد و توسط Cointelegraph مشاهده شد، دفتر حق چاپ ایالات متحده اظهار داشت:

“این مسائل شامل استفاده از آثار دارای حق چاپ برای آموزش مدل های هوش مصنوعی، سطوح مناسب شفافیت و افشای استفاده از آثار دارای حق چاپ، وضعیت حقوقی خروجی تولید شده توسط هوش مصنوعی، و مدیریت مناسب خروجی های تولید شده توسط هوش مصنوعی است که شبیه هنرمندان انسانی است. کیفیت ها

کسانی که مایل به اظهار نظر در طول دوره تحقیقات رسمی هستند تا 18 اکتبر فرصت دارند تا این کار را انجام دهند.

این درخواست در زمانی مطرح می‌شود که صنعت هوش مصنوعی از نظر مقررات در ایالات متحده و سراسر جهان در یک زمان پرتلاطم قرار دارد. در حالی که اتحادیه اروپا و سایر مناطق سیاست‌هایی را برای محافظت از حریم خصوصی شهروندان و محدود کردن روش استفاده، اشتراک و فروش داده‌ها توسط شرکت‌ها وضع کرده‌اند، اقدامات کمی برای تنظیم استفاده از مطالب دارای حق چاپ برای آموزش یا دستکاری سیستم‌های هوش مصنوعی انجام شده است.

مرتبط با: نمایندگان پارلمان بریتانیا از دولت می خواهند که معافیت های هوش مصنوعی را که به هنرمندان آسیب می زند، لغو کند

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، صنعت رسانه با نحوه برخورد با ظهور سیستم‌های هوش مصنوعی که می‌توانند کار سازندگان و هنرمندان را تقلید کنند، دست و پنجه نرم می‌کند. نیویورک تایمز و سایر خبرگزاری‌ها اقداماتی را برای مسدود کردن خزنده‌های وب شرکت‌های هوش مصنوعی که می‌خواهند مدل‌هایشان را بر اساس داده‌هایشان آموزش دهند، انجام داده‌اند.

هنرمندانی مانند کمدین سارا سیلورمن و نویسندگان کریستوفر گلدن و ریچارد کدری از OpenAI به دلیل آموزش مدل‌های هوش مصنوعی بر روی آثار دارای حق چاپ بدون رضایت صاحبان یا سازندگان شکایت کرده‌اند.

فراتر از مسائل مربوط به کپی رایت، نگرانی هایی نیز در مورد ناهماهنگی هوش مصنوعی (این ایده که ماشین ها می توانند اهدافی داشته باشند که با رفاه انسان در تضاد است) و گسترش انبوه اطلاعات نادرست وجود دارد.

دولت ایالات متحده مجموعه ای از جلسات را با سهامداران در جامعه هوش مصنوعی برگزار کرد. جلسه بعدی پشت درهای بسته بین سناتور چاک شومر و ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، ساندار پیچای مدیر عامل آلفابت، سام آلتمن مدیر عامل OpenAI و ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت برگزار شد. برای 13 سپتامبر برنامه ریزی شده است.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید