اتاق بازرگانی ایالات متحده از تلاش های مقررات “بی رویه” SEC انتقاد می کند


بزرگترین سازمان تجاری جهان در مبارزه با SEC به Coinbase اهمیت داده است.

اتاق بازرگانی ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را به دلیل «رویکرد نابخردانه و مبتنی بر تحریم» برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال در خاک آمریکا مورد انتقاد قرار داد.

در یک جلسه توجیهی دوستانه که در 9 می به دادگاه استیناف ایالات متحده ارائه شد، اتاق بازرگانی ایالات متحده به Coinbase اهمیت داد و SEC را به ایجاد عمدی یک محیط ناپایدار و نامطمئن برای شرکت‌های رمزنگاری فعال در کشور متهم کرد.

او نوشت: «SEC عمدا آب‌ها را با ادعای صلاحیت گسترده‌ای بر دارایی‌های دیجیتال در حالی که رویکردی تصادفی و مبتنی بر اجرا را در پیش گرفته بود، گل‌آلود کرد.

“این هرج و مرج نظارتی تصادفی نیست، بلکه از روی طراحی است.”

خلاصه نامه amicus نام خود را از اصطلاح لاتین “دوست دادگاه” گرفته است و به توصیه یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالثی اشاره دارد که صراحتاً در یک پرونده قضایی خاص دخالت ندارند.

علاوه بر این، اتاق بازرگانی SEC را تحت فشار قرار داد تا سریعاً به شکایت Coinbases در 25 آوریل پاسخ دهد، که هدف آن وادار کردن تنظیم کننده برای پاسخ به “طومار حاکم” و ارائه دستورالعمل های نظارتی واضح تر برای شرکت های رمزنگاری فعال در کشور است.

خلاصه ای از Amicus Curiae ارائه شده توسط اتاق بازرگانی. منبع: اتاق بازرگانی.

این شکایت پس از دریافت اخطار ولز از SEC در ماه مارس مبنی بر “نقض احتمالی” قانون اوراق بهادار ایالات متحده توسط صرافی ارز دیجیتال صورت گرفت.

شایان ذکر است که شکایت Coinbase از دادگاه نمی خواهد که SEC را مجبور کند قوانین جدیدی را برای ارزهای رمزپایه اتخاذ کند. در عوض، صرافی صرفاً از کمیسیون می‌خواهد که پاسخی به دادخواست ژوئیه بدهد که قانوناً حق دریافت آن را در «زمان معقول» دارد.

با پرداختن مستقیم به این نکته، اتاق بازرگانی استدلال کرد که “امتناع” SEC از پاسخ به Coinbase یا “در غیر این صورت درگیر تنظیم هر گونه قوانین” نه تنها مضر است، بلکه در واقع غیرقانونی است.

اقدامات SEC نه تنها یک سیاست مضر است، بلکه غیرقانونی است و بنابراین عواقب تأخیر مداوم SEC جدی است.»

اتاق بازرگانی همچنین به دلیل عدم ارائه پاسخ روشن به این سوال که کدام یک از حدود 20000 دارایی دیجیتال موجود در حال حاضر باید طبق قانون فدرال “اوراق بهادار” در نظر گرفته شوند، از تنظیم کننده مالی درخواست کرد.

مرتبط با: رئیس حقوقی Coinbase نامه ای به SEC در مورد قوانین RIA ارسال می کند

او تأکید کرد که پاسخ به این سؤال «پیامدهای بسیار زیادی» برای «همه افراد دخیل» در اقتصاد رو به رشد یک تریلیون دلاری دارایی دیجیتال خواهد داشت.

شایان ذکر است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار – علیرغم اینکه خود را رگولاتور اصلی دارایی‌های دیجیتال اعلام کرد – از رسیدگی به این آستانه خودداری کرد.

اتاق بازرگانی در ارائه پشتیبانی قانونی از کوین بیس تنها نیست. شرکت سرمایه گذاری کریپتو Paradigm، به رهبری فرد ارسام، بنیانگذار Coinbase، به طور مشابه درخواست کرده است که یک شکایت دوستانه دیگر در حمایت از صرافی رمزنگاری، با این ادعا که اقدامات SEC “صنعت نوپا را فلج کرده است” تشکیل دهد.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *