مقامات ایالات متحده باید در سال 2023 نظارت بر صنعت کریپتو را تشدید کنند

مقامات ایالات متحده باید در سال 2023 نظارت بر صنعت کریپتو را تشدید کنند


SEC، FASB و IRS در حال تلاش برای تشدید مقررات کریپتو و گسترش نظارت بر صنعت هستند.

چهارده سال پس از اینکه بلوک جنسیس بیت کوین با ظهور فناوری بلاک چین، یک اختلال عمیق در خدمات مالی و سایر صنایع ایجاد کرد، سرانجام مقامات ایالات متحده بیشتر نگران آینده و تأثیر اقتصادی ارزهای دیجیتال شدند.

در 14 دسامبر، هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) الزامات حسابداری و افشای جدید را برای واحدهایی که دارایی های رمزنگاری شده را در صورت های مالی خود نگه می دارند، پس از مشاوره دستور کار با سرمایه گذاران برای اولین بار در پنج سال گذشته مورد بحث قرار داد. انتظار می رود قوانین پیشنهادی در نیمه اول سال 2023 صادر شود.

چند روز پیش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) یک نامه نمونه در مورد آخرین تحولات در بازارهای کریپتو ارسال کرد و از شرکت‌ها درخواست کرد که در اظهارات خود «نیاز به رسیدگی به تحولات بازار دارایی‌های کریپتو به طور کلی در پرونده‌های خود» را در نظر بگیرند. بحث و تجزیه و تحلیل شرح وظایف، عوامل خطر و مدیریت.”

مطالب مرتبط: دنیای نظارتی رمزارز: قوانین مربوط به دارایی های دیجیتال در سال 2022 چگونه تغییر کرده است؟

به گفته کارشناسان حقوقی، این تغییرات توسط بسیاری از بازیگران در صنعت کریپتو و خدمات مالی احساس خواهد شد. کوین تلگراف مارک کورنفلد، سهامدار اوراق بهادار و کلاهبرداری مالی در شرکت حقوقی Buchanan Ingersol and Rooney می گوید: «این باید تأثیری چندوجهی و در نهایت کلان و خرد عمیق بر بازارهای مالی به طور کلی و صنعت کریپتو به طور خاص داشته باشد. به گفته این وکیل:

“اول، کمیسیون به شدت نظارت و بررسی های نظارتی کاملی را از هزاران (اگر نه بیشتر) تجارت در این منطقه و اطراف آن در طول زمان انجام خواهد داد، همانطور که پس از افشای طرح مدوف پونزی به جهان انجام داد. باید به طور منطقی پیش بینی شود. و به طور کامل افزایش قابل توجهی در روند اجرایی و تجدید نظرهای قانونی جاری علیه حوزه قضایی کمیسیون را پیش بینی می کند.

بر اساس گزارش‌ها، این ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به مرکز خدمات درآمد داخلی (IRS) است و بخش تحقیقات جنایی صدها عامل جدید را برای کار روی دارایی‌های دیجیتال و جرایم سایبری استخدام کرده است. IRS در کنار دانشمندان داده خود، امیدوار است با شرکت های رمزنگاری با هدف ایجاد یک “رابطه همزیستی” برای مبارزه با جرایم مالی همکاری کند.

قانونگذاران در ایالات متحده تحت فشار هستند تا یک چارچوب نظارتی جدید برای ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی چشمگیر صرافی ارزهای دیجیتال FTX در نوامبر گذشته ایجاد کنند و زمینه را برای بررسی دقیق بازار ارزهای دیجیتال در سال 2023 فراهم کند.

با این حال، کسانی نیز هستند که معتقدند نتایج در دراز مدت مثبت خواهد بود. کورنفلد گفت: «نتیجه خالص، محیطی منظم‌تر و شفاف‌تر، افزایش ثبات بازار، و حمایت از سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان بهبود یافته در منطقه‌ای خواهد بود که تا همین اواخر در محیطی بسیار محرمانه و غیرشفاف کار می‌کرد.»


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉