مقامات ایالات متحده توجه خود را به Nishad Singh: Report از FTX معطوف کردند

مقامات ایالات متحده توجه خود را به Nishad Singh: Report از FTX معطوف کردند


پرونده های ورشکستگی FTX نشان می دهد که 543 میلیون دلار وام به نیشاد سینگ داده است، و گفته می شود که او بخشی از یک گروه گفتگوی مخفی “کلاهبرداری کابلی” است.

بر اساس گزارش ها، دادستان ها به همراه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و مقامات کمیسیون معاملات آتی کالا، نیشاد سینگ، مدیر مهندسی سابق FTX را به دلیل داشتن پتانسیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران و کاربران، مورد تحقیق قرار می دهند.

بر اساس گزارشی از بلومبرگ که در 5 ژانویه منتشر شد، مقامات آمریکایی در تحقیقات قضایی خود در مورد سقوط بازار سهام به افرادی از حلقه داخلی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX علاقه داشتند. Bankman-Fried نسبت به تمام اتهامات وارده علیه او بی گناه اعتراف کرد، اما کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، در ماه دسامبر با دادستانی وارد معامله شدند و به کلاهبرداری در شرکت اعتراف کردند.

مشخص نیست که سینگ چه نقشی در اعمال مجرمانه ادعایی و نقض مقررات در گروه FTX داشته است. گزارش شده است که الیسون به همراه بانکمن-فرید و وانگ بخشی از یک گروه چت “کلاهبرداری کابلی” بودند که ظاهراً در مورد روابط مالی غیرقانونی بین FTX و Alameda صحبت می کردند. سینگ در دوران حضورش در FTX در باهاما در کنار سایر کارمندان این شرکت ارز دیجیتال زندگی می کرد.

شکایت علیه بنکمن-فرید ادامه دارد و دادگاه جنایی قرار است در دوم اکتبر آغاز شود. دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، که به پرونده های جنایی FTX رسیدگی می کند، در 4 ژانویه از تشکیل یک کارگروه برای “ردیابی و بازیابی” وجوه از دست رفته کاربران و بررسی مسائل مربوط به سقوط بازار سهام خبر داد.

بخشی از شکایتی که علیه FTX و مدیران آن ارائه شد، ادعاهایی بود مبنی بر اینکه این شرکت از دارایی های موجود در صرافی رمزنگاری برای تأمین مالی سرمایه گذاری ها از طریق تحقیقات Alameda بدون رضایت یا آگاهی کاربران یا سرمایه گذاران استفاده کرده است. به عنوان بخشی از این توافق نامه، الیسون گفت که Alameda از سال 2019 تا 2022 به یک “امکان قرض گرفتن” از طریق FTX دسترسی دارد.

مربوط: مشاور ارشد سابق FTX در پرونده Sam Bankman-Fried با ایالات متحده همکاری کرد

گروه FTX در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. پرونده ورشکستگی این شرکت در ناحیه دلاور نیز در حال بررسی است و جلسه بعدی دادگاه برای 11 ژانویه تعیین شده است. بر اساس پرونده های دادگاه ورشکستگی، آلامدا یک میلیارد و 543 میلیون دلار به بانکمن-فرید وام داده است. به سینگ
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉