دادستان ایالات متحده برای اجرای پرونده بانکداری در سایه کریپتو به 7 سال زندان محکوم شد


دادستان های ایالات متحده می خواهند رجینالد فاولر در صورت محکومیت در 20 آوریل حداقل به هفت سال زندان محکوم شود.

دادستان های ایالات متحده به دنبال یک حکم حبس طولانی برای یک مدیر اجرایی در پرونده بانکداری سایه ای ارزهای دیجیتال به مدت پنج سال هستند.

در 18 آوریل، دادستان ناحیه ایالات متحده، دامیان ویلیامز، درخواستی را قبل از محکومیت رجینالد فاولر، که برای 20 آوریل تعیین شده بود، ارائه کرد.

فاولر، مالک سابق اقلیت تیم NFL Minnesota Vikings، برای اولین بار در سال 2019 به اتهام اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز دستگیر شد و به توطئه در ارتباط با کلاهبرداری بانکی، انتقال غیرقانونی پول و شیوه های بانکداری سایه متهم شد.

ویلیامز از طرف دولت به دنبال حداقل هفت سال زندان است. با این حال، او یک دوره بین 15 تا 20 سال را برای نشان دادن شدت جرم پیشنهاد کرد.

ایالات متحده علیه گزیده ای از پرونده در پرونده رجینالد فاولر. منبع: CourtListener

فاولر در سال 2018 شرکتی به نام Global Trading Solutions (GTS) را زیر چتر Crypto Capital Corp مستقر در پاناما تأسیس کرد که ظاهراً یک بانک سایه رمزنگاری است.

او متهم به انتقال غیرمجاز پول و فریب موسسات مالی بود. ظاهراً از طریق Crypto Capital، خدمات بانکداری سایه‌ای را به چندین صرافی ارز دیجیتال از جمله Bitfinex، Binance، CEX.io و QuadrigaCX ارائه می‌کند.

طبق این پرونده، بین فوریه و اکتبر 2018، GTS و Crypto Capital تقریباً 750 میلیون دلار تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را برای شرکت‌های رمزنگاری بدون مجوز که دسترسی غیرقانونی به سیستم بانکی ایالات متحده را فراهم می‌کردند، پردازش کردند.

ایوان مانوئل مولینا لی، رئیس Crypto Capital، در سال 2019 به ظن پولشویی و دست داشتن در یک کارتل مواد مخدر کلمبیایی دستگیر شد.

Crypto Capital یکی از بازیگران کلیدی در پرونده دادگاه در رابطه با شکست Bitfinex در افشای ضرر 850 میلیون دلاری سرمایه مشتری بود. این شکایت منجر به این شد که شرکت ها به پرداخت 18.5 میلیون دلار جریمه محکوم شوند و عملیات تجاری نیویورک خود را در فوریه 2022 تعطیل کنند.

مرتبط با: متهم NFL Crypto Capital آماده اعتراف به گناه است، اما نه برای 371 میلیون دلار

در سال 2020، فاولر تمام اتهامات خود را رد کرد و با وثیقه 5 میلیون دلاری آزاد شد، اما در آوریل 2022 دوباره به جرم خود اعتراف کرد. با نزدیک شدن به حکم او، ویلیامز نتیجه گرفت:

رجینالد فاولر مرتکب جنایات جدی شده است. تنها یک دوره قابل توجه بازداشت حداقل 84 ماه حبس می تواند نشان دهنده این جدیت باشد، احترام به قانون را ترویج دهد و بازدارندگی کافی ایجاد کند.

در سپتامبر 2022، فاولر به دلیل وضعیت پزشکی وخیم درخواست یک محرومیت شش ماهه کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *