ایالات متحده و کره جنوبی خواستار استرداد دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra شدند


اگر دو کوون به جرایم مربوط به مدارک هویتی جعلی محکوم شود، ممکن است قبل از پذیرش هرگونه استرداد به ایالات متحده یا کره جنوبی، در مونته نگرو با زندان مواجه شود.

مقامات ایالات متحده و کره جنوبی تلاش هایی را برای استرداد دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra پس از دستگیری وی در مونته نگرو انجام داده اند.

مارکو کواچ وزیر دادگستری مونته نگرو در یک کنفرانس مطبوعاتی در 29 مارس گفت که ایالات متحده تلاش های دیپلماتیک برای درخواست تحویل کوون انجام داده است، در حالی که مقامات کره جنوبی درخواست استرداد کرده اند. کواچ این اعلامیه را پس از دستگیری کوون در فرودگاه پودگوریتسا مونته نگرو در 23 مارس اعلام کرد و افزود که بازداشت یکی از بنیانگذاران Terra به 30 روز تمدید شد.

کواچ از طریق یک مترجم گفت: «زمانی که چندین درخواست استرداد دریافت می کنیم، به عوامل مختلفی بستگی دارد – جدی بودن جرم، مکان و زمان، ترتیب دریافت درخواست و چندین عامل دیگر.

کواچ گفت که تصمیمات مربوط به استرداد و بازداشت کوون به دادگاه عالی مونته نگرو خواهد رفت. به گفته وزیر دادگستری، یکی از بنیانگذاران Terra در زمانی که در مونته نگرو بود از اسناد هویتی جعلی استفاده کرد و در صورت محکومیت قبل از استرداد ممکن است در این کشور به خاطر این اتهامات محکوم به زندان شود.

محل اختفای کوون پس از سقوط ترا در ماه مه 2022 تا حد زیادی ناشناخته بود، اما او اغلب در حساب توییتر خود فعال بود و گفت که در ماه سپتامبر “هیچ تلاشی برای پنهان کردن” انجام داده است. در ماه فوریه، گزارش‌ها حاکی از آن بود که کوون ممکن است به صربستان – یک کشور اروپایی که از شمال با مونته‌نگرو هم مرز است – سفر کرده باشد، پس از اینکه اینترپل اعلان قرمزی را برای بازداشت موقت او صادر کرد.

کوون، یک شهروند کره جنوبی، احتمالاً در کشور خود، جایی که مقر آزمایشگاه های Terraform است و مقامات افرادی را که در سقوط پلتفرم دخیل بوده اند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. محل اختفای دانیل شین یکی از بنیانگذاران Terra در زمان پخش ناشناخته بود، اما شریک Kwon، Han Chang-Joon نیز در مونته نگرو بازداشت شد.

مرتبط با: لابراتوار Terra، مدیر تجارت الکترونیک کره ای متهم به پذیرش LUNA برای شیلینگ شد

مشخص نیست که کدام کشور، در صورت وجود، احتمال بیشتری دارد که استرداد کوون را بپذیرد. این وضعیت منعکس کننده تلاش های ایالات متحده برای به دست گرفتن سرپرستی مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید است که در زمان سقوط بازار سهام در باهاما بود.

مجله: Sunny Aggarwal از Osmosis Labs: “Terra ما را به شدت تحت تاثیر قرار داد”

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید