آسیا اکسپرس: ایالات متحده و چین تلاش می کنند بایننس را به دلیل ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF سرکوب کنند


مدیر سابق OKX مدعی شد که آینده بایننس پس از تلاش ابرقدرت‌ها برای سرکوب کردن آن به خطر افتاده است و SBF به پرداخت مبالغ هنگفت رشوه به دلیل تجارت در چین متهم شده است.

مجموعه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

کاربران مخفی بایننس در ایالات متحده

در 27 مارس، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بایننس و موسس آن، چانگ پنگ ژائو را به نقض عمدی قوانین فدرال و راه اندازی یک مبادله دارایی دیجیتال غیرقانونی متهم کرد. در شکایت 74 صفحه ای، CFTC مدعی شد که علیرغم موضع عمومی صرافی مبنی بر ممنوعیت کاربران آمریکایی، اسناد داخلی نشان می دهد که حداقل 20 تا 30 درصد از ترافیک صرافی از مشتریان آمریکایی است. این یعنی حدود سه میلیون کاربر آمریکایی تا اواسط سال 2020.

صرافی‌های کریپتو قبل از جذب مشتریان آمریکایی باید در CFTC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت نام کنند. با این حال، CFTC ادعا می کند که بایننس چنین تصمیمی را نادیده گرفته است، زیرا مدیران بایننس استدلال می کنند که این مقررات در چارچوب ساختار شرکتی بایننس “غیر معقول” بوده و دور زدن آنها “سودآورتر” است.

از زمانی که این اتهامات مطرح شد، شرکت تجاری کمّی Radix Trading شیکاگو تأیید کرد که بایننس یکی از سه شرکت تجاری با حجم بالا است که آن را خریداری کرده و در شکایت CFTC فهرست شده است. بایننس در یک بیانیه رسمی شکایت CFTC را “غیر منتظره و ناامید کننده” توصیف کرد.

بایننس که در سال 2017 توسط CZ در چین تأسیس شد، به لطف مکانیسم‌های معاملاتی کم هزینه و طیف گسترده محصولات، به سرعت تبدیل به بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان شد. با این حال، این صرافی همچنین به دلیل عدم آگاهی شما و اقدامات ضد پولشویی تحت نظارت شدید رگولاتورها قرار گرفته است. در میان بسیاری از موارد، CFTC به دنبال توزیع درآمد حاصل از فعالیت های تجاری کاربران ایالات متحده، جریمه های مدنی و حکم دائمی است.

جالب است که اسکرین شات نقل‌شده توسط CFTC نشان می‌دهد که بیشترین درآمد بایننس در سال 2019 از بخش‌های ایالات متحده و چین حاصل شده است که Binance.com هیچ یک از آنها مجاز به فعالیت نیست.
جالب اینجاست که یک اسکرین شات نقل شده توسط CFTC نشان می دهد که بیشترین درآمد بایننس در سال 2019 از بخش های جغرافیایی ایالات متحده و چین حاصل شده است که هر دو کشورهایی هستند که Binance.com مجاز به فعالیت در آنها نیست.

متحد غیرمنتظره ایالات متحده در مبارزه با Binance

دو ابرقدرت بزرگ، ایالات متحده و چین، اغلب نقاط مشترک کمی در امور روزمره جهانی پیدا می کنند، از بحث های داغ دیپلماتیک در مورد مسائل حقوق بشر گرفته تا موج های مواج در دریای چین جنوبی. با این حال، به نظر می رسد که این دو در نهایت دارایی را پیدا کرده اند که در خور تحقیر بایننس است.

همانطور که CFTC تحقیقات خود را درباره میلیون‌ها کاربر آمریکایی که ادعا می‌شود در بایننس فاش نشده بودند، اعلام کرد، گزارشی در 23 مارس از CNBC ادعا کرد که کارمندان یا داوطلبان Binance تکنیک‌هایی را برای کاربران چینی به اشتراک می‌گذارند تا از تأیید KYC صرافی فرار کنند.

تکنیک های مشترک شامل استفاده از آدرس های مسکونی جعلی، VPN ها، آدرس های ایمیل وابسته غیر چینی برای ایجاد یک حساب کاربری و سپس پیوند دادن آن به هویت ملی چینی است.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال از سال 2017 در چین ممنوع شده است زیرا وب‌سایت‌ها مسدود شده‌اند و پلت‌فرم‌های اجتماعی اصلی جستجوی کلمات کلیدی حاوی «Binance» را ممنوع کرده‌اند.

در همان هفته، تحقیقات فایننشال تایمز ادعا کرد که بایننس علیرغم نقل مکان در سال 2017، روابط مهمی با سرزمین اصلی چین داشته است. یکی از سخنگویان بایننس در این مورد به کوین تلگراف گفت که بایننس “در چین فعالیت نمی کند و ما صاحب هیچ فناوری نیستیم.” از جمله سرورها یا داده‌های مستقر در چین» و «ما ادعاهای خلاف آن را به شدت رد می‌کنیم».

علیرغم اختلافاتشان، ایالات متحده و چین سرانجام در مبارزه با بایننس نقاط مشترکی پیدا کردند.
علیرغم اختلافاتشان، ایالات متحده و چین سرانجام در مبارزه با بایننس نقاط مشترکی پیدا کردند. (ژورنال از طریق Imgflip)

SBF مدعی است که به مقامات چینی 40 میلیون دلار رشوه داده است

در سری جدید کیفرخواست‌هایی که توسط دادگاه منطقه جنوبی نیویورک علیه بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX، سام بانکمن-فرید (SBF) ارائه شده است، دادستان‌ها ادعا می‌کنند که SBF به یک یا چند مقام دولتی چین 40 میلیون دلار پرداخت کرده است. آنها را رمزگشایی کردند. حساب های مربوط به تحقیقات Alameda مستقر در هنگ کنگ.

در سال 2021، مقامات چینی ادعا کردند که Alameda Research یک میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده را در حساب های تجاری در صرافی های چینی مسدود کرده است، زیرا این بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد یک طرف مقابل است. صرافی‌ها در سال 2017 در چین ممنوع شدند، اما تحریم‌ها و اخراج کاربران بعداً انجام نشد.

پس از ماه‌ها تلاش ناموفق برای باز کردن قفل حساب‌ها، این نوع‌دوست مؤثر خودخوانده ظاهراً به این نتیجه رسیده است که چرخ‌های عدالت نیاز به روغن کاری دارند. دادستان ها ادعا می کنند که به دستور مستقیم SBF، در نوامبر 2021 یک کارمند Alameda 40 میلیون دلار را از یکی از حساب های این شرکت به یک کیف پول شخصی منتقل کرده است. مدت کوتاهی پس از آن، تمام حساب های معاملاتی Alameda مسدود شد و SBF به سرعت به فعالیت های معاملاتی معمول خود بازگشت. محاکمه جنایی مدیر رسوایی رمزارزها در تاریخ 2 اکتبر 2023 برگزار می شود و در صورت محکوم شدن به تمامی اتهامات، با 115 سال زندان مواجه خواهد شد.

همچنین بخوانید
امکانات

این راهی است که با NFTها می توانید ثروت به دست آورید و از دست بدهید

امکانات

عوامل نفوذ: چه کسی بلاک چین را کنترل می کند، جهان رمزنگاری را کنترل می کند

مدیر اجرایی بلاک چین متهم به تجاوز جنسی شد

رسانه های محلی در 28 مارس گزارش دادند که جون یو، یکی از بنیانگذاران صندوق Web 3.0 A&T Capital و مدیر سابق سرمایه گذاری صرافی ارزهای دیجیتال OKX، در حال حاضر توسط مقامات چینی به دلیل اتهامات سوء رفتار جنسی تحت بازجویی جنایی قرار دارد.

یو گزارش داد ترک کرد نقش او در A&T Capital پس از این اتهامات. بر اساس شکایت جنایی، این حادثه زمانی آغاز شد که خودروی یو در زمان نامشخصی در طول سال در هانگژو چین با وسیله نقلیه ای که خانم وان، قربانی ادعا شده آن را هدایت می کرد، برخورد کرد. یو که مجذوب “زیبایی” او شده بود، سپس از خانم وان خواست لینک وی چت او را برای “بحث در مورد غرامت” به او بدهد.

بعداً یو بارها درخواست کرد که خانم وان را به شام ​​دعوت کند و او موافقت کرد. گفته می شود که مقامات خانم وان را تحت فشار قرار دادند تا در طول جلسه مقدار زیادی الکل بنوشد، در حالی که یو در مورد ارتباط خود با مقامات ارشد حزب کمونیست چین لاف می زد. یو سپس یک تاکسی صدا کرد و زن را به هتلی در همان نزدیکی برد که در آنجا ظاهرا مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

یو مدت کوتاهی پس از حادثه ادعایی، شاید بدون اطلاع یو، به سنگاپور گریخت، کشوری که یک معاهده فعال استرداد با سرزمین اصلی چین دارد. بر اساس گزارش ها، پلیس هانگزو شواهدی را در محل پیدا کرد که منجر به دستگیری فوری وی شد.

A&T Capital در سال 2021 تاسیس شد و 100 میلیون دلار سرمایه در سال 2022 جذب کرد. این صندوق در پروژه های رمزنگاری بزرگ مانند Mysten Labs یا Sui Network، Scroll و BitKeep سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت از آن زمان اعلام کرده است که «تحمل صفر» برای فعالیت‌های غیرقانونی یا غیراخلاقی دارد و علاوه بر همکاری با مجریان قانون، تحقیقات مستقل خود را در مورد این حادثه آغاز خواهد کرد. جون یو قبلا به عنوان مدیر سرمایه گذاری در OKX از مارس 2018 تا ژوئیه 2019 کار می کرد.

حساب توییتر جون یو.
اکانت توئیتر جون یو با توضیحات حرفه ای. (توییتر)
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید