صرافی پشتیبانی میلیون‌ها دلار بدهی به وام‌دهنده کریپتو کرید را رد می‌کند

صرافی پشتیبانی میلیون‌ها دلار بدهی به وام‌دهنده کریپتو کرید را رد می‌کند


Cred در ژوئن 2022 از Uphold به دلیل یک محصول بازگرداندن رمزنگاری که به طور مشترک تبلیغ می شود به نام CredEarn شکایت کرد.

صرافی کریپتو Uphold تکذیب کرد که پلتفرم سرمایه گذاری کریپتو ورشکسته Cred تقریباً 784 میلیون دلار به تراست انحلال بدهی دارد.

در یک جلسه دادگاه در 11 ژانویه، Uphold دادخواستی را برای رد همه اتهامات در دادخواستی که توسط Cred علیه شرکت در ژوئن 2022 ارائه شده بود، ارائه کرد.

Cred یک سرویس وام دهی رمزنگاری بود که در نوامبر 2020 اعلام ورشکستگی فصل 11 کرد. در ژوئن 2022، صندوق انحلال Cred شکایتی را علیه Uphold و دو شرکت تابعه ارائه کرد.

او ادعا کرد که Uphold در حال همکاری با بنیانگذاران Cred برای تبلیغ CredEarn بوده و 783.9 میلیون دلار به وام دهنده رمزارز بدهکار است.

طبق این شکایت، Cred ادعا کرد که Uphold با بنیانگذاران Cred برای ارتقای CredEarn همکاری می‌کرد و سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتالی که از Uphold کانالیزه می‌شد در زمان اوج گرفتن بازار بیش از ۷۰۰ میلیون دلار ارزش داشت.

این محصول وعده بازدهی بالایی را می‌داد و سرمایه‌گذاران فردی را جذب می‌کرد، اما سرمایه‌گذاری Cred رو به وخامت گذاشت و منجر به از دست دادن مشتریان و اعلام ورشکستگی در نوامبر 2020 شد. پرونده ورشکستگی Cred شباهت هایی به پرونده های Celsius Network و Voyager Digital دارد.

طبق قانون ۳۶۰، Uphold “به نقض وظایف امانتداری توسط بنیانگذاران Cred’s Daniel Schatt و Lu Hua و دیگر افسران کلیدی Cred در ارتباط با برنامه CredEarn کمک کرده و از آنها حمایت کرده است.”

در این دادخواست همچنین ادعا شده بود که Uphold می‌دانست که Cred «از یک استراتژی پوشش ریسک بسیار پرخطر استفاده می‌کند و ریسک نظارتی مرتبط با برنامه‌های بازده ارز دیجیتال وجود دارد».

با این حال، Uphold از دادگاه ورشکستگی Delaware خواست تا این ادعاها را رد کند و ادعاهای Cred Trust علیه او را در درخواست خود برای رد دعوی “غیر سازگار، قطعی و توطئه آمیز” توصیف کرد.

وکیل مدافع Uphold، Zachary Taylor از Baker & Hosteller، به دادگاه گفت که “تمام اعتمادی که دارد حدس و گمان های بدون پشتوانه است” و سپس “هیچ معنایی ندارد.”

الان رای بدهید!

Uphold آگاهی از خطرات موجود در Cred را رد کرد و مدعی شد که Cred کاملاً مستقل است و به طور کامل عمل می کند. او همچنین ادعا کرد که از مشکلات مالی CredEarn هنگام تبلیغ محصول برای مشتریان Uphold بی اطلاع بوده است.

این طرح همچنین استدلال کرد که این هیچ ارتباطی با ورشکستگی کرید ندارد.

CredEarn نوشت: “این به طور مستقل تحت مالکیت، مدیریت و بهره برداری Cred بود، و این کلاهبرداری داخلی و سوء مدیریت بود که منجر به سقوط Cred شد.”

مربوط: پس از تایید FCA در بریتانیا، Uphold یک شرکت دارایی رمزنگاری ثبت شده است

در این جلسه، وکیل Cred Trust، جوزف بی. ایوانز از McDermott Will & Emery، گفت: “اتهامات مربوط به معاملات خودی با Uphold نیز برطرف شد”.

قاضی ورشکستگی جان تی. دورسی گفت که مایل است حل و فصل حل و فصل شود زیرا دادگاه موضوع را تحت نظر گرفته است.

Uphold یک پلت فرم تجارت دیجیتال چند دارایی جهانی است که ادعا می کند بیش از 10 میلیون کاربر در 150 کشور جهان دارد. خدمات معاملاتی برای دارایی های رمزنگاری، ارزهای فیات، سهام و فلزات گرانبها ارائه می دهد.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉