کد Uniswap v3 را می توان به صورت رایگان پس از انقضای BSL فورک کرد


انقضای مجوز یک رویداد مهم در اکوسیستم DeFi را نشان می دهد زیرا به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تبادل غیرمتمرکز خود را (DEX) مستقر کنند.

با توجه به اسناد پروتکل، توسعه دهندگان اکنون اجازه دارند پروتکل Uniswap v3 را به دلیل انقضای مجوز منابع کسب و کار (BSL) در 1 آوریل منقضی کنند. تاریخ انقضا یک رویداد بسیار مورد انتظار در اکوسیستم DeFi بود زیرا به توسعه دهندگان اجازه داد تا تبادل غیرمتمرکز خود را (DEX) مستقر کنند.

BSL نوعی مجوز است که برای مدت معینی قبل از تبدیل شدن به منبع باز کامل در نظر گرفته شده است. به طور کلی، هدف حمایت از حق نویسنده در بهره مندی از آثار خود است. Uniswap v3 برای یک دوره دو ساله در سال 2021 مجوز گرفت و استفاده تجاری از کد آن مسدود شد. یک مجوز جدید به نام مجوز عمومی عمومی، اکنون برای پروتکل پیاده سازی شده است.

برای ایجاد کد، توسعه دهندگان به کمک هزینه استفاده اضافی نیاز دارند، یک معافیت تولید با هدف برآورده کردن نیازهای توسعه دهندگان منبع باز و تجاری.

عکس صفحه: مخزن قراردادهای هوشمند هسته Uniswap V3 در GitHub. منبع: GitHub

Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز پرکاربرد است که بزرگترین سازنده بازار خودکار (AMM) در فضای DeFi محسوب می شود و بستری را فراهم می کند که سازندگان توکن، معامله گران و ارائه دهندگان نقدینگی بتوانند توکن ها را مبادله کنند. Token UNI (UNI) یک راه محبوب برای سرمایه گذاران برای ورود به بازار DeFi است.

کوین تلگراف گزارش داد، اندکی پس از راه اندازی آن در می 2021، Unisawp v3 از نظر تولید کارمزد روزانه از بیت کوین پیشی گرفت. داده های Cryptofees نشان داد که Uniswap v3 در آن زمان 4.5 میلیون دلار کارمزد روزانه ایجاد می کرد، در حالی که بیت کوین در آن زمان با 3.7 میلیون دلار کارمزد روزانه عقب بود.

Uniswap v3 مقدار کل قفل شده است. کاهش قیمت منابع

در اوایل این ماه، پس از آن که بیش از 55 میلیون دارنده توکن UNI به پیشنهاد حاکمیت 0x Plasma Labs برای استقرار پروتکل در زنجیره BNB رأی مثبت دادند، Unisawp رسماً روی بلاک چین قرارداد هوشمند بایننس، BNB Chain، راه اندازی شد. به لطف این اقدام، کاربران Uniswap به اکوسیستم زنجیره BNB برای تجارت و مبادله توکن دسترسی خواهند داشت. این ادغام همچنین به Uniswap اجازه داد تا از یک استخر نقدینگی با جامعه توسعه دهندگان DeFi زنجیره BNB استفاده کند.

مجله: DeFi مزارع Ponzi را برای “بازده واقعی” رها می کند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید