سیاست حفظ حریم خصوصی جدید Uniswap با واکنش شدید علاقه مندان به تمرکززدایی مواجه شد

سیاست حفظ حریم خصوصی جدید Uniswap با واکنش شدید علاقه مندان به تمرکززدایی مواجه شد


سیاست حفظ حریم خصوصی Uniswap که به تازگی منتشر شده است در پرتو بحران FTX آمده است، رویدادی که نیاز به شفافیت را روشن می کند.

به نظر می‌رسد که سیاست حفظ حریم خصوصی Uniswap صرافی غیرمتمرکز (DEX) که اخیراً به‌روزرسانی شده است، خشم برخی از اعضای جامعه را به دلیل نگرانی در مورد اینکه جمع‌آوری و ذخیره‌سازی داده‌های کاربر در تضاد با ارزش‌های اصلی کریپتو است، برانگیخته است.

در پاسخ‌های اخیر به یک پست وبلاگ منتشر شده در ماه نوامبر در رابطه با سیاست حفظ حریم خصوصی به‌روزرسانی شده، برخی از اعضای برجسته جامعه پیشنهاد کردند که جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات مربوط به کاربرانش برای یک نهاد غیرمتمرکز غیرعادی است.

در یک پست در 11 نوامبر از Uniswap Labs، که در زمان سقوط FTX منتشر شد، صرافی غیرمتمرکز سیاست حفظ حریم خصوصی خود را منتشر کرد و توضیح داد که چگونه داده های کاربران را جمع آوری و ذخیره می کند.

وب 3 با نوآوری‌های پیرامون بلاک چین قصد دارد حریم خصوصی و انتخاب کاربران را پس از دهه‌ها از بین بردن کسب‌وکار اینترنتی بازگرداند.

او گفت: “به همین دلیل است که ما امروز یک سیاست حفظ حریم خصوصی جدید را منتشر می کنیم – ما می خواهیم در مورد اینکه از چه داده هایی محافظت می کنیم و چگونه از داده هایی که جمع آوری می کنیم استفاده می کنیم بسیار واضح باشیم. شفافیت کلیدی است. ما هرگز نمی خواهیم کاربرانمان شگفت زده شوند.”

این سیاست حفظ حریم خصوصی که آخرین بار در 17 نوامبر به‌روزرسانی شد، نشان می‌دهد که صرافی داده‌های بلاک چین عمومی، اطلاعات مربوط به دستگاه‌های کاربر مانند اطلاعات مرورگر و سیستم‌عامل‌ها، و همچنین اطلاعاتی درباره تعاملات کاربران با ارائه‌دهندگان خدمات را جمع‌آوری می‌کند.

Uniswap همچنین اعلام کرد که هیچ یک از این اطلاعات حاوی اطلاعات قابل شناسایی شخصی مانند نام، نام خانوادگی، آدرس خیابان، تاریخ تولد، آدرس ایمیل یا آدرس IP نیست.

با وجود این، برخی از جامعه رمزنگاری نگرانی‌های خود را در مورد مغایرت این حرکات با ارزش‌های اصلی کریپتو، که بر حریم خصوصی و ناشناس ماندن کاربر متمرکز است، به اشتراک گذاشته‌اند.

در یک پست توییتر به 83700 دنبال کننده خود در 21 نوامبر، تیم پشتیبان رمزارز فیرو که از حریم خصوصی محافظت می کند، استدلال کرد که به روز رسانی حریم خصوصی Uniswap یک “سابقه خطرناک” برای DEX ها ایجاد می کند:

OwenP، یکی از اعضای DEX SpookySwap پیشنهادی برای یک صرافی غیرمتمرکز جمع آوری و ذخیره اطلاعات کاربر در باطن غیرمعمول بود.

“ما تماس گرفتیم […] یک بار از سوال یک ارائه دهنده زیرساخت مبنی بر اینکه در مورد باطن ما و چه اطلاعاتی ذخیره می کنیم، شوکه شدیم. ‘البته که نه’ [was] پاسخ.”

در همین حال، کاربر توییتر “CryptoDavid” نیز ثبت شده است او در 21 نوامبر به 12000 دنبال کننده خود در توییتر گفت که از تصمیم Uniswap تعجب نکرده است زیرا سایر DEX ها شروع به انجام همین کار کرده اند.

مربوط: حاکمیت دیجیتال: بازگرداندن اطلاعات خصوصی شما در Web3

پس از فروپاشی صرافی کریپتو FTX در اوایل این ماه، شفافیت به عنوان یک کلمه کلیدی در صنعت ظاهر شد.

سایر دارایی‌های رمزنگاری که اخیراً متعهد به «شفافیت» شده‌اند و قبلاً ممیزی‌ها را تکمیل کرده‌اند، از جمله اجرای «اثبات پشتیبان‌گیری» در صرافی‌های متمرکز، عبارتند از Kraken، Bitmex، Coinfloor، Gate.io و HBTC.

Binance، OKX، KuCoin و تعدادی از صرافی های دیگر نیز در حال برنامه ریزی برای انجام همین کار هستند.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉