دارندگان Uniswap برای استقرار پروتکل V3، اتریوم را برای BNB PoS Chain رها می‌کنند

دارندگان Uniswap برای استقرار پروتکل V3، اتریوم را برای BNB PoS Chain رها می‌کنند


در حالی که 80 درصد از دارندگان Uniswap از استقرار نسخه 3 پروتکل در زنجیره BNB حمایت کردند، بقیه رای دهندگان به این حرکت رای منفی دادند.

دارندگان Uniswap (UNI) تصمیم گرفته اند که نسخه سوم پروتکل تبادل غیرمتمرکز (DEX) را در BNB Chain، رقیب شبکه اتریوم، مستقر کنند.

در پیشنهادی که در 17 ژانویه منتشر شد، ایلیا ماکسیمنکا، مدیر عامل پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Plasma Finance، به این نکته اشاره کرد که چرا پروتکل Uniswap v3 باید در زنجیره BNB مستقر شود. ماکسیمنکا نوشت:

ما معتقدیم که این لحظه مناسب برای استقرار Uniswap در زنجیره BNB PoS به دلایل زیادی است (یکی از آنها انقضای مجوز است).

پس از بحث در انجمن حاکمیت، جامعه Uniswap یک نظرسنجی “بررسی دما” انجام داد تا ببیند آیا جامعه با این پیشنهاد موافقت کرده است یا خیر. در حالی که 80٪ از آرا از طرف کسانی بود که از توزیع حمایت کردند، 20٪ باقی مانده مخالف به روز رسانی بودند.

شرکت نرم افزاری بلاک چین ConsenSys از این حرکت حمایت کرد. به گفته Cameron O’Donnell، استراتژیست مدیریت DAO در ConsenSys، با وجود نگرانی های متمرکز پیرامون زنجیره هوشمند BNB، این شرکت برندسازی پروتکل را “مستقل و بدون زنجیره” می داند. اودانل توضیح داد:

صرف نظر از دیدگاه شخصی آنها، Uniswap با ورود به بازار BSC محیطی امن و مستقر را برای تبادل غیرمتمرکز برای کاربران فعلی و آینده فراهم می کند.

علاوه بر این، مدیر اجرایی ConsenSys گفت که این شرکت معتقد است که برای Uniswap مهم است که “خارج از زنجیره” باشد تا بتواند به همه کاربران در فضای Web3 خدمات بهتری ارائه دهد.

پس از تصویب پیشنهاد حاکمیتی، تیم Plasma Finance تخمین می‌زند که ممکن است حدود 5 تا 7 هفته طول بکشد تا قراردادهای هوشمند مورد نیاز در زنجیره BNB مستقر شوند.

مربوط: BMW برای برنامه وفاداری بلاک چین خود از زنجیره های Coinweb و BNB استفاده می کند

در 22 دسامبر، زنجیره BNB از نظر آدرس های منحصر به فرد از شبکه اتریوم پیشی گرفت. داده‌های اسکن BSC نشان داد که بلاک چین ۲۳۳ میلیون آدرس دارد که بیشتر از ۲۱۷ میلیون آدرس منحصربه‌فرد در اتریوم است. با این حال، اگرچه این زنجیره ادعا می‌کند که “بزرگترین بلاک چین لایه 1” است، اما این اعداد با 1 میلیارد آدرس منحصر به فرد شبکه بیت کوین فاصله زیادی دارند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉