Uniswap DAO طرح هزینه LP را رد می کند. مالکان UNI نگرانی های مالیاتی خود را ابراز می کنند


این پیشنهاد به هیئت حاکمه Uniswap اجازه می دهد تا درصدی از هزینه هایی را که در حال حاضر به ارائه دهندگان نقدینگی پرداخت می شود، دریافت کند.

بر اساس صفحه وب رسمی پیشنهاد، پیشنهاد فعال کردن کارمزدهای پروتکل برای صرافی غیرمتمرکز Uniswap (UNI) در تاریخ 1 ژوئن شکست خورد و به طور بالقوه به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه داد تا به کسب تمام درآمد از سوآپ ادامه دهند. 45.32 درصد آرا به کمپ «رایگان» و 42.34 درصد رای به گرفتن 1/5 کارمزدی که از کاربران دریافت می کنند را از تامین کنندگان نقدینگی دادند. 12.3 درصد به هزینه 1/10 و 0.04 درصد به هزینه 1/6 رأی دادند.

اردوی “رایگان” که توسط کثرت به دست آمد نشان می‌دهد که کسانی که از هزینه پروتکل حمایت می‌کنند، می‌توانند پیروز شوند، اگر پشت یک درصد هزینه مشخص متحد شوند.

رای “بررسی دما” یا پیش رای غیر الزام آور بود. با ادامه بحث ممکن است در آینده بهبودهای بیشتری ارائه شود.

Uniswap توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز Uniswap (Uniswap DAO) مدیریت می شود که متشکل از دارندگان توکن UNI است.

این صرافی در حال حاضر 0.01٪ تا 1٪ از معامله گران رمزارز را بسته به استخر خاصی که استفاده می کنند، دریافت می کند. با این حال، تمام این کارمزدها به ارائه دهندگان نقدینگی (LP) یا بازارسازانی که ارزهای رمزنگاری شده را برای تجارت ارائه می کنند، می رود. از نظر تئوری، دارندگان توکن UNI که صاحب پروتکل هستند هیچ یک از این هزینه ها را دریافت نمی کنند.

در صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، حامیان استدلال کردند که Uniswap به عنوان یک صرافی بالغ شده است و دیگر نیازی به ارائه تخفیف های کامل به ارائه دهندگان نقدینگی ندارد. آزمایشگاه GFX، نویسنده این پیشنهاد، فهرستی از کارمزدهای Uniswap و رقبای آن Coinbase و Binance را منتشر کرد و استدلال کرد که یارانه های Uniswap به LP ها همچنان آن را به بهترین مکان برای انجام تجارت تبدیل می کند.

GFX گفت: “Uniswap در یک موقعیت قوی برای فعال کردن هزینه های پروتکل و نشان دادن این موضوع است که پروتکل می تواند درآمد قابل توجهی ایجاد کند.” آنها ادامه دادند: «ما باید مجدداً تأیید کنیم که ارائه دهندگان نقدینگی کاربران پروتکل هستند و نیازی به تخفیف کامل ندارند.

مخالفان این پیشنهاد استدلال کردند که دریافت هزینه باعث ایجاد دردسرهای مالیاتی و نظارتی برای دارندگان UNI می شود. به عنوان مثال، پورتر اسمیت، شریک معاملاتی صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر a16z، اظهار داشت که تا زمانی که یکی از این دو اتفاق نیفتد، کارمزدها نباید به قانون تبدیل شوند: یا تا زمانی که حاکمیت Uniswap به یک نهاد قانونی تبدیل شود، یا دارندگان UNI که درآمد آنها مستقیم است:

در غیاب شخصیت حقوقی، کاهش ریسک مالیاتی با استفاده از جریان برنامه‌ریزی شده وجوه به دارندگان توکن که مستقیماً از طرف DAO تجارت می‌کنند، مهم است. [Uniswap governing body] […] یک جریان برنامه‌ریزی شده وجوه می‌تواند به اطمینان حاصل شود که بدهی مشمول مالیات به جای DAO متعلق به این کاربران است.”

مرتبط با: طبق گزارش ها، آزمایشگاه Uniswap تحت بررسی SEC است

مانند اکثر DAO ها، Uniswap DAO دارای اعضایی در حوزه های قضایی متعدد در سراسر جهان است و به عنوان یک تجارت در هیچ کشوری ثبت نشده است. این صرافی در شبکه اتریوم شروع شد، اما اخیراً در تلاش است تا به شبکه های اضافی گسترش یابد. در 14 آوریل، DAO به استقرار Uniswap در شبکه Polygon zkEVM رأی داد. در 17 می، آنها رای به راه اندازی نسخه چتر زنجیر Moonbeam Polkadot نیز دادند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید