اوکراین برای به روز رسانی چارچوب رمزنگاری با مشاوران بین المللی همکاری می کند


شورای مشورتی تنظیم دارایی های مجازی اولین جلسه خود را به منظور تطبیق قانون مالیات ملی با بازار ارزهای دیجیتال برگزار کرد.

جامعه نظارتی اوکراین که بر روی چارچوب های ملی رمزنگاری، اصلاحات قانون “در مورد دارایی های مجازی” کار می کند، به طور فعال با کارشناسان بین المللی همکاری می کند. این فهرست شامل شرکت مشاوره بین المللی ارنست اند یانگ و پروژه اصلاحات بخش مالی USAID است.

در اول آذرماه شورای مشورتی تنظیم دارایی های مجازی به همت سازمان بورس و اوراق بهادار کشور اولین جلسه خود را برگزار کرد. کارشناسان نظارتی درباره تغییراتی در قانون «درباره دارایی‌های مجازی» بحث کرده‌اند که باید کد مالیاتی ملی را با مقررات رمزنگاری تنظیم کند. در این مراسم نمایندگانی از دفتر ریاست جمهوری، بانک ملی اوکراین، سازمان های تخصصی و جامعه بازار حضور داشتند.

روسلان ماگومدوف، رئیس خدمات ملی مالیات اوکراین، توضیح داد که تنظیم‌کننده‌ها از نزدیک با ارنست اند یانگ و USAID همکاری می‌کنند تا مقررات بازار دارایی‌های رمزنگاری اروپا (MiCA) را در بازار دارایی‌های مجازی اوکراین اجرا کنند.

مربوط: بانک ملی اوکراین پیش نویس مفهوم hryvnia دیجیتال را منتشر می کند

همانطور که یاروسلاو ژلزنیاک، عضو پارلمان اوکراین (رادا)، می گوید، رویکرد ملی بر اساس اصل “آسیب نرسانید” استوار است:

“هدف ساده است – قانونی و ایمن کردن گردش کریپتو در اوکراین، اما بر اساس اصل “آسیب نرسانید”، به طوری که بازار مشوق هایی برای توسعه و مزیت های رقابتی دریافت کند، نه مقررات.”

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، قانون “در مورد دارایی های مجازی” را در مارس 2022 امضا کرد. این لایحه کمیسیون ملی اوراق بهادار و مبادلات اوکراین و بانک ملی اوکراین را به عنوان دو تنظیم کننده اصلی بازار ارزهای دیجیتال تعیین می کند.

در ماه نوامبر، گروهی از قانونگذاران اوکراینی طرفدار رمزارزها و دارایی های مجازی اتحادیه خلق اوکراین (VAU) از نقشه راه مشترکی برای ترویج و توسعه Web3 در این کشور رونمایی کردند. نقشه راه راه اندازی سندباکس نظارتی برای پروژه های بلاک چین و وب 3 را پیشنهاد می کند. همچنین ایجاد یک ثبت ملی و ثبت املاک و مستغلات مبتنی بر بلاک چین و ادغام اوکراین در شراکت بلاک چین را اجرا می کند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید