شرکت بلاک چین مستقر در اوکراین «اخبار جعلی» را برای شایعات اهدای کریپتو در بحبوحه سقوط FTX منتشر کرد.


سرگئی واسیلچوک، مدیر عامل Everstake، گفت که افرادی که در پشت تبلیغات روسیه بودند از سقوط FTX برای ساختن داستان دیگری در مورد پولشویی استفاده کردند.

Everstake، یک شرکت بلاک چین که با دولت اوکراین برای راه‌اندازی یک وب‌سایت کمک مالی در بحبوحه جنگ این کشور با روسیه همکاری کرد، شایعات آنلاین و تئوری‌های توطئه مبنی بر استفاده از این پلت فرم برای پولشویی با انگیزه سیاسی را به چالش کشیده است.

مقامات دولت اوکراین با Everstake، Kuna و صرافی رمزنگاری بدنام FTX برای راه‌اندازی کمک به اوکراین در ماه مارس و پس از تهاجم نظامی روسیه، شریک شده‌اند. طبق این پلتفرم، کاربران کریپتو و حامیان اوکراینی نزدیک به 60 میلیون دلار پول رمزنگاری و فیات برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین و سایر سازمان‌های بشردوستانه ارسال کرده‌اند. با این حال، با مشکلات نقدینگی و ورشکستگی FTX، رسوایی Sam Bankman-Fried، و اقدامات قانونی احتمالی علیه این شرکت و مدیران آن، کاربران رسانه‌های اجتماعی آزادی‌های زیادی در مورد حقیقت حدس‌زنی در مورد مقصد نهایی کمک‌های ارز دیجیتال داشتند.

او ادعا می‌کند که کمک به بودجه اوکراین به دلیل تئوری‌های توطئه در اینترنت، وابستگی او به FTX و کمک‌های سیاسی قبلی بانکمن-فرید به حزب دموکرات ایالات متحده منتقل شده است. یکی از سخنگویان Everstake این شایعات را به عنوان تبلیغات روسی و “رسانه های مغرضانه مانند فاکس نیوز و روسیه تودی” نامید که توسط حساب توییتر مدیسون کاتورن، نماینده کارولینای شمالی منتشر شده است.

به گفته Everstake، ادعاهای بی اساس “با واقعیت مطابقت ندارد”، با توجه به اینکه اکثریت بودجه در حال حاضر به کلاه ایمنی، جلیقه ضد گلوله و فناوری دید در شب برای ارتش اوکراین اختصاص یافته است، همانطور که میخایلو فدوروف معاون نخست وزیر این کشور در ماه اوت گزارش داد. این سخنگوی افزود که وضعیت FTX “بر عملکرد Aid for Ukraine تاثیری نمی‌گذارد”، زیرا این پلتفرم تنها “چند بار” از صرافی برای تبدیل کمک‌های ارزهای دیجیتال به فیات در ماه مارس استفاده کرد و هیچ وجهی در FTX ذخیره نشد. زمان. سقوط شما

سرگئی واسیلچوک، مدیر عامل Everstake گفت: “هر بار که روسیه در میدان جنگ شکست می‌خورد، با انتشار اخبار جعلی بر اساس فرضیات ساختگی، به دنبال راه دیگری برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های نظامی خود در رسانه‌ها می‌گردد.” این بار آنها تصمیم گرفتند از فروپاشی FTX برای ساختن داستان دیگری در مورد پولشویی استفاده کنند. واضح است که حمایت غرب از اوکراین به همان اندازه که روسیه در میدان جنگ متحمل ضرر شده است به روسیه آسیب زده است. مسلم است که هر کمک مالی خرج می شود. به نفع اوکراین است.

یکی از حقایق شایعه این است که بنکمن-فرید اعتراف کرد که در انتخابات میان دوره ای 2022 ایالات متحده یک “اهداکننده قابل توجه” به نامزدهای سیاسی بوده است، اما بیشتر کمک های او به دموکرات ها اختصاص یافت. در 29 نوامبر، تگزاس تریبون گزارش داد که بتو اورورک، نامزد فرمانداری تگزاس، دموکراتی که رقابت خود را با گرگ ابوت، رئیس جمهور فعلی شکست داد، قبل از روز انتخابات یک دلار از SBF کمک مالی کرد.

بانکمن-فرید با اشاره به شایعات در مصاحبه با تیفانی فونگ در 16 نوامبر به شوخی گفت: “کاش می توانستم این کار را انجام دهم.” “آیا من به اوکراین برای پولشویی برای حزب دمکرات کمک می کردم؟ […] ای کاش بخشی از چنین توطئه بین المللی جالبی بودم.”

واسیلچوک در گفتگو با کوین تلگراف گفت که مقامات دولت اوکراین باید به “افراد جدی” که در مورد شایعات آنلاین سؤال می کردند پاسخ دهند. مدیرعامل Everstake حدس زد که شوک اخیر به توییتر با تصاحب ایلان ماسک به عنوان مدیر عامل، در را برای تئوری‌های توطئه در این پلتفرم باز کرد، مانند آنچه در مورد کمک‌های مالی FTX و کریپتو اوکراین وجود دارد.

مربوط: شرکت بلاک چین مستقر در اوکراین می گوید در بحبوحه رکود بازار و جنگ “ما همچنان در حال استخدام هستیم”.

واسیلچوک گفت: «جامعه در جلوگیری از انتشار دروغ و تبلیغات کور است. ما می بینیم که چگونه تبلیغات می تواند تأثیر بگذارد، مانند روسیه – [they fooled] میلیون ها نفر در همان حال می بینم که آنها به آنها روی می آورند. [fooling] آمریکایی ها و شبکه های اجتماعی می توانند همین کار را انجام دهند. بنابراین من واقعا می ترسم. من از اطلاعات می ترسم و از این می ترسم که دستکاری یا مجبور کردن مردم به باور چنین اطلاعاتی چقدر آسان است.

اضافه:

این اطلاعات مشابه اطلاعاتی مانند «اوکراین پشه‌های جنگی برای نیش زدن روس‌ها ساخته است» بود. […] فکر می‌کردم جامعه آمریکا بسیار بالغ‌تر از الان است. [Europe]و مردم واقعاً می توانند حقیقت را حس کنند، مزخرفات آشکار، اما متأسفانه اینطور نیست.

Vasylchuk گزارش می دهد که کمک های مالی ارزهای دیجیتال از طریق Aid for Ukraine در ماه های اخیر کاهش یافته است. انتظار می‌رود بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از Giving Tuesday یا Bitcoin Tuesday در 29 نوامبر، پول نقد و توکن‌ها را به سازمان‌های مختلف ارسال کنند.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید