وزارت خزانه داری بریتانیا به دنبال اطلاعاتی در مورد سهامداری DeFi و مالیات بر وام است


هدف تغییرات نظارتی پیشنهادی ساده‌سازی نحوه مالیات بر بازگشت‌های DeFi و کاهش «بار اداری» برای مالیات دهندگان است.

رفتار مالیاتی وام دهی و استقراض در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) می تواند به زودی در بریتانیا تغییر کند، زیرا بازوی مالیاتی وزارت خزانه داری به دنبال ورودی برای یک رژیم جدید احتمالی است.

رایزنی توسط اداره درآمد و گمرک HM در 27 آوریل تا 22 ژوئن ادامه خواهد داشت و از “سرمایه گذاران، متخصصان و شرکت های درگیر در فعالیت های DeFi” به همراه نهادهای نمایندگی و اتاق های فکر می خواهد نظرات خود را در مورد روش پیشنهادی مالیات DeFi توسط دولت ارائه دهند.

بر اساس تغییرات قانونی پیشنهادی، ارزهای رمزنگاری شده مورد استفاده در تراکنش‌های DeFi عموماً به‌عنوان یک انصراف برای اهداف مالیاتی در نظر گرفته نمی‌شوند که باعث ایجاد یک رویداد مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) می‌شود.

در عوض، CGT اعمال می‌شود و زمانی که ارزهای رمزنگاری شده در یک تراکنش غیرDeFi از بین می‌روند، یک رویداد مشمول مالیات رخ می‌دهد.

خلاصه ای از سناریوها و پیامدهای مالیاتی پیشنهادی. منبع: gov.uk

بر اساس مشاوره، برای اینکه تراکنش به عنوان تراکنش DeFi در نظر گرفته شود، باید معیارهای خاصی را داشته باشد.

به طور خاص، باید شامل انتقال اولیه دارایی های رمزنگاری شده از یک وام دهنده به یک وام گیرنده یا از طریق یک قرارداد هوشمند باشد که در آن وام گیرنده موظف است توکن ها را بازگرداند.

علاوه بر این، وام دهنده باید این حق را داشته باشد که همان مقدار سکه هایی را که در ابتدا قرض داده شده یا شرط بندی شده است، برداشت کند.

هدف از این مشاوره ایجاد چارچوبی است که مالیات دارایی‌های رمزنگاری مورد استفاده در وام دهی و سرمایه‌گذاری DeFi را «تراز بهتر» کند و در عین حال رعایت مقررات را برای کاربران آسان‌تر کند. وی توجه کرد:

«برای کاهش بار اداری برای شرکت‌کنندگان، چارچوب مالیاتی جدید ممکن است همه بازده‌های DeFi را طبیعتاً به عنوان درآمد تلقی کند و هزینه‌های درآمد متفرقه جدیدی را برای تراکنش‌های دارایی‌های رمزنگاری شده متحمل شود.»

رایزنی مرحله دوم یک فرآیند پنج مرحله ای است که به دنبال آن تدوین، اجرا و نظارت بر قانون و در نهایت بررسی و ارزیابی تغییرات انجام می شود.

مرتبط با: انگلستان شامل سرمایه گذاری های رمزنگاری تحت معافیت مدیر سرمایه گذاری می شود

دولت بریتانیا اولین گام در این فرآیند را با درخواست بازخورد در مورد مالیات وام‌های دارایی‌های رمزنگاری شده و سهام‌داری در چارچوب DeFi در جولای 2022 برداشت.

ساده‌سازی فرآیند اداری مجدداً به عنوان هدف اصلی، همراه با کاهش هزینه‌های مالیات دهندگان شرکت‌کننده در DeFi، و همچنین بررسی نحوه رفتار مالیاتی می‌تواند ماهیت اقتصادی این معاملات را بهتر منعکس کند، مورد اشاره قرار گرفت.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید