UK

FCA بریتانیا به این نکته اشاره می‌کند که چرا تنها به 15 درصد از شرکت‌های رمزنگاری تأییدیه نظارتی می‌دهد.


ناظر مالی بریتانیا 300 درخواست ثبت شرکت رمزنگاری را دریافت کرد اما تنها 41 درخواست را تایید کرد.

علیرغم برنامه‌ریزی برای تبدیل این منطقه به یک مرکز رمزنگاری پرجنب‌وجوش، ناظر مالی بریتانیا می‌گوید همه چیز را برای تنها 41 مورد از 300 درخواست شرکت رمزنگاری که تا به امروز به دنبال تأیید مقررات هستند، باز کرده است.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) مقررات جدیدی را با محوریت ارزهای دیجیتال در 10 ژانویه 2020 معرفی کرد تا بر مشاغل فعال در این صنعت نظارت کند و اطمینان حاصل کند که آنها مشمول همان اقدامات ضد پولشویی (AML) و متقابل هستند. مقررات تامین مالی تروریسم (CTF) به عنوان شرکت هایی در بازارهای مالی سنتی.

در بیانیه FCA، مشخص شد که تنها 15 درصد از 265 درخواست “کشف” تایید و ثبت شده است، 74٪ از شرکت ها درخواست خود را رد یا پس گرفته اند و 11٪ رد شده اند. 35 برنامه دیگر شناسایی نشدند.

در حالی که FCA به صراحت دلیل رد یا انصراف درخواست‌ها را بیان نکرد، بازخوردی را در مورد برنامه‌های “با کیفیت خوب و ضعیف” ارائه کرد.

برنامه‌های کامل‌تر شامل شرح مفصلی از مدل کسب‌وکار شرکت، نقش‌ها و مسئولیت‌های شرکا و ارائه‌دهندگان خدمات، منابع نقدینگی، نمودارهای جریان وجوه، و طرح کلی از سیاست‌ها و سیستم‌های مدیریتی است. خطر در گزارش مشخص شده است.

فلوچارتی که به شرکت ها کمک می کند بفهمند که آیا نیاز به ثبت نام در FCA دارند یا خیر. منبع: FCA

برنامه های ناقص برجسته تر بودند، به خصوص زمانی که فرآیند درخواست ادامه داشت، جایی که شرکت ها از برنامه برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می کردند:

“وب سایت های متقاضیان و مطالب بازاریابی نباید حاوی زبانی باشد که این تصور را ایجاد کند که ثبت درخواست برای ثبت نام نوعی تایید یا توصیه توسط FCA است.”

این گزارش نشان می‌دهد که اگر برخی از شرکت‌ها نتوانند نشان دهند که منابع کافی برای انطباق با بلاک چین برای نظارت بر تراکنش‌های زنجیره‌ای دارند، ممکن است پیاده‌سازی‌های خود را به حالت تعلیق درآورند.

FCA همچنین موضع ضد پولشویی خود را مضاعف کرد و همه شرکت ها را ملزم به منصوب کردن یک افسر گزارش دهنده پولشویی کرد که “کاملاً” در فرآیند تشکیل پرونده مشارکت داشته باشد.

FCA همچنین تأکید کرد که حتی برای شرکت هایی که ثبت آنها تأیید شده است، چنین تأییدیه ای به این معنی نیست که آنها دیگر از تعهدات معاف نیستند.

“متقاضیان باید اذعان داشته باشند که ثبت نام رسمی یک بار یا چک باکس نیست که نیازی به تعهدات یا تعاملات دیگری با FCA ندارد.”

در این یادداشت آمده است: “این بازخورد به متقاضیان کمک می کند تا درخواست خود را برای ثبت نام آماده کنند و فرآیند را تا حد امکان ساده و کارآمد کنند.”

شرکت های دارایی دیجیتال که تاکنون در FCA ثبت نام کرده اند عبارتند از Crypto.com، Revolut، CEX.IO، eToro، Wintermute Trading، DRW Global Markets، Copper، Globalblock، Moneybrain و Zodia Markets.

مربوط: مقامات بریتانیایی بر سر ممنوعیت فروش محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اختلاف نظر دارند

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها خدمات بین‌المللی ارائه می‌کنند، FCA بریتانیا نیز تأیید کرد که در حال حاضر با سایر سازمان‌های دولتی در سراسر جهان – به ویژه تنظیم‌کننده اوراق بهادار ایالات متحده و تنظیم‌کننده کالاهای ایالات متحده – برای تقویت مقررات در صورت لزوم همکاری می‌کنند.

FCA چندین بار تاکید کرده است که عدم ثبت نام قبل از انجام تجارت می تواند منجر به اتهامات جنایی شود.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉