بریتانیا توسعه هوش مصنوعی را بررسی می کند: “می تواند باعث رشد اقتصادی قابل توجهی شود”


سازمان رقابت و بازار بریتانیا می گوید که توسعه و استقرار هوش مصنوعی و تأثیر اجتماعی آن را بررسی خواهد کرد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) پس از اعلام اینکه در حال بررسی تاثیر این فناوری بر مصرف کنندگان و اقتصاد است، رسما وارد صحنه هوش مصنوعی (AI) شده است.

در 4 می، رگولاتور گفت که به توسعه و استقرار مدل‌های اصلی (برنامه‌هایی مانند ChatGPT OpenAI) در مقابل اصول اصلی نگاه خواهد کرد. اینها شامل امنیت، شفافیت، انصاف و پاسخگویی و غیره است.

مدیر عامل CMA، سارا کاردل، گفت که قانون‌گذاران از زمانی که ابزارهای هوش مصنوعی در حوزه عمومی “منفجر شدند” آن را زیر نظر داشتند.

این یک فناوری به سرعت در حال تکامل است و این پتانسیل را دارد که شیوه رقابت کسب‌وکارها را تغییر دهد و رشد اقتصادی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.»

او در ادامه گفت که برای کسب و کارها و مصرف کنندگان در بریتانیا “مهم” است که به مزایای بالقوه فناوری های هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند و در عین حال از آنها در برابر اطلاعات تقلبی محافظت کنند. محصولات تقلبی تولید شده توسط هوش مصنوعی در حال حاضر شروع به پر کردن وب کرده اند که منجر به شکایت قضایی شده است.

بررسی اولیه بازار رقابتی مدل‌های هسته هوش مصنوعی و استفاده از آنها را بررسی خواهد کرد. تنظیم کننده ها قصد دارند بر نحوه گسترش و ارائه فرصت ها و همچنین خطرات برای رقابت و مصرف کنندگان نظارت کنند.

CMA می‌گوید هدفش کمک به فناوری است تا به روش‌هایی تکامل یابد که «بازارهای باز و رقابتی و حمایت مؤثر از مصرف‌کننده را فراهم کند».

مرتبط با: دولت بریتانیا کلاهبرداران را با ممنوعیت جدید تماس سرد برای رمزارز هدف قرار می دهد

علاوه بر این، این بررسی با هدف تولید “اصول راهنما” برای حمایت از مصرف کننده در حالی که رقابت سالم را با تکامل چنین فناوری هایی ترویج می کند. گزارش یافته ها قرار است در سپتامبر 2023 منتشر شود.

این اعلامیه به دنبال مقاله سفید در مورد هوش مصنوعی است که توسط دولت بریتانیا در مارس 2023 منتشر شد.

در 25 آوریل، نخست وزیر بریتانیا و وزیر فناوری اعلام کردند که 100 میلیون پوند (124.8 میلیون دلار) بودجه برای حمایت از یک کارگروه با هدف تسریع آمادگی هوش مصنوعی کشور تضمین کرده است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *