UK native stablecoin integrates into 18,000 ATMs nationwide

استیبل کوین ویژه بریتانیا در 18000 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور ادغام شده است


بریتانیایی ها اکنون می توانند پول نقد فیزیکی GBPT، استیبل کوین های یک به یک GBP و سایر ارزهای دیجیتال را از دستگاه های خودپرداز در بریتانیا برداشت کنند.

مشارکت بین Poundtoken و BitcoinPoint، اولین استیبل کوین GBP ($GBPT) با پشتوانه 100% این کشور را از طریق شبکه ای متشکل از 18000 دستگاه خودپرداز در بریتانیا در دسترس مصرف کنندگان خرده فروشی قرار می دهد. این اقدام نشان دهنده گام دیگری به سوی تبدیل شدن بریتانیا به یک «هاب رمزنگاری» است و در راستای فشار دولت برای استفاده از استیبل کوین برای پرداخت های عمده است.

بیت کوین پوینت یک بیت کوین (BTC) با شبکه لایتنینگ و یک صرافی ارز دیجیتال دارای مجوز و اختصاصی بریتانیا است. Poundtoken تنها صادرکننده استیبل کوین GBPT ($GBPT) است. پاوندتوکن بیان می‌کند که استیبل کوین GBPT همیشه به طور کامل به استرلینگ پشتیبانی می‌شود و گواهی‌های ماهانه توسط حسابرس KPMG ارائه می‌شود.

بیت کوین را می توان با توکن هایی از جمله اتر (ETH) و پول نقد در دستگاه های خودپرداز در بریتانیا مبادله کرد. با این حال، فهرست کردن GBPT در پلتفرم بیت کوین پوینت به این معنی است که کاربران اکنون می‌توانند با استفاده از استیبل کوین GBP به پرداخت‌های خرده‌فروشی و عمده‌فروشی دسترسی داشته باشند و از یک ارز آشنا برای بریتانیایی‌ها به عنوان انتقال به ارز دیجیتال استفاده کنند.

هزاران دستگاه خودپرداز تنها در لندن وجود دارد. منبع: ATM Map

بنوا مارزوک، مدیر عامل بیت کوین پوینت، به کوین تلگراف گفت که این اقدام می تواند «دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای افراد غیرمسلط به فناوری در بریتانیا» دموکراتیک کند:

همچنین به طور کامل با ایده دولت برای ادغام استیبل کوین ها در اقتصاد بریتانیا مطابقت دارد.

بریتانیا دومین اقتصاد بزرگ اروپاست. نخست‌وزیر ریش سوناک در حالی که دولت را برای نقش‌های ارشد در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) و تحویل استرلینگ دیجیتال استخدام می‌کند، حمایت خود را از دارایی‌های تسویه دیجیتال، اصطلاح جدید و ترجیحی برای ارزهای دیجیتال ابراز کرد.

کروبی به کوین تلگراف توضیح داد که در حالی که هیچ جایگزینی در بریتانیا برای پاوندتوکن وجود ندارد، اما در نتیجه «افزایش استیبل کوین‌های USD» مانند Tether (USDT) و Circle (USDC) است.

«هدف GBPT واقعاً آوردن بلاک چین و رمزنگاری به بریتانیا و تسهیل پذیرش آن در بریتانیا است. […] زمان آن فرا رسیده است که بریتانیا به پتانسیل خود به عنوان یک رهبر جهانی در کریپتو پی ببرد.

این مشارکت به دنبال عادی سازی استفاده از استیبل کوین ها برای اجرای برنامه های مالی روزمره است. مرزوک گفت: «در بیت کوین پوینت، ما بیت کوینی هستیم و واقعاً ارزش پروژه های استیبل کوین را می بینیم – واقعاً منطقی است.

کاربران برای استفاده از این سرویس به شماره تلفن و حساب بیت کوین پوینت نیاز دارند. منبع: مرزوک

استفاده از استیبل کوین ها در سراسر جهان، از آرژانتین تورم زده گرفته تا مرکز مالی اروپا، سوئیس، گسترش یافته است. با این حال، زخم های ناشی از سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra (LUNA) هنوز برای صنعت کریپتو تازه است و برخی از حوزه های قضایی مانند هنگ کنگ را مجبور می کند تا استفاده از آن را به طور کامل ممنوع کنند.

سیستم‌های امتیازدهی ارزیاب‌های سنتی ریسک مالی مانند مودی می‌توانند به اکوسیستم استیبل کوین در حال رشد اعتبار بیافزایند، در حالی که تلاش‌های گروه‌های حامی بیت‌کوین مانند موسسه سیاست بیت‌کوین می‌تواند راه را برای آینده‌ای مبتنی بر رمزارز و استیبل کوین هموار کند.

مربوط: بانک‌های بریتانیا تهدیدی برای ارزهای دیجیتال هستند و این خبر بدی برای همه است

در بریتانیا، مرزوک به کوین تلگراف گفت که نرخ برداشت از طریق خودپرداز خارج از چارچوب با استفاده از بیت کوین پوینت زیر 5 درصد باقی می ماند و بعید است که افزایش چشمگیری در تعداد کاربرانی که از GBPT برای نگهداری پول نقد فیزیکی استفاده می کنند، وجود داشته باشد. با این حال، “در مورد onramp کاملا مطمئن هستم [into crypto]”

ما می بینیم که بیت کوین ها از سیستم بانکی خارج می شوند و فقط به بیت کوین تبدیل می شوند. همچنین ممکن است افرادی وجود داشته باشند که نمی خواهند حساب بانکی داشته باشند و بنابراین می توانند از GBPT استفاده کنند. بنابراین هنگامی که به پول نقد نیاز دارند، می توانند برای دریافت پول نقد به GBPT تغییر وضعیت دهند.

این حرکت می‌تواند به علاقه‌مندان به کریپتو اجازه دهد تا بدون بانک بپیوندند. ادغام در حال حاضر در 18000 دستگاه خودپرداز در بریتانیا فعال است.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉