BoE و وزارت خزانه داری می گویند که بریتانیا “احتمالا” به ارز دیجیتال نیاز دارد: گزارش


طبق گزارش ها، نقشه راه پوند دیجیتالی در هفته آینده همراه با رایزنی عمومی مشترک رونمایی خواهد شد.

بر اساس گزارش تلگراف در 4 فوریه، بانک انگلستان (BoE) و خزانه داری بر این باورند که بریتانیا باید تا سال 2030 یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ایجاد کند.

یک منبع دولتی به این روزنامه گفت که نقشه راه «پوند دیجیتال» هفته آینده معرفی خواهد شد. معاون رئیس جمهور جان کانلیف ​​قرار است در 7 فوریه به روز رسانی در مورد کار BoE در CDBC ارائه دهد.

اندرو بیلی فرماندار و جرمی هانت وزیر دارایی به تلگراف گفتند: «بر اساس کار ما تا به امروز، بانک انگلستان و خزانه داری تصمیم گرفته اند که در آینده به استرلینگ دیجیتالی نیاز باشد.

BoE از اظهار نظر در مورد این مقاله خودداری کرد، اما اعلام کرد که رایزنی مشترک در مورد پوند دیجیتال به زودی منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارش ها، انگلستان در سال 2020 35 درصد کاهش در پرداخت های نقدی و سکه ای را تجربه کرده است. حساب های نقدی تقریباً از هر شش پرداخت یک مورد را شامل می شود. کارت های بدهی و اعتباری پنج کارت دیگر را تشکیل می دهند. ارز دیجیتال بانک مرکزی نسخه دیجیتالی یک ارز فیات است که با نسبت 1:1 به ذخایر فیات گره خورده است و به شهروندان و کسب و کارها اجازه می دهد وجوه را بسیار کارآمدتر و مقرون به صرفه تر مدیریت کنند.

مطالب مرتبط: CBDC چیست؟ راهنمای مبتدیان برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که وزارت اقتصاد و دارایی بریتانیا یک موقعیت آزاد برای رئیس ارز دیجیتال بانک مرکزی در لینکدین منتشر کرد. شرح شغل مستلزم “تعامل گسترده در سراسر و فراتر از خزانه داری HM” بود، که نقش را به عنوان “مهم، پیچیده و متقاطع” نشان می داد.

استرلینگ دیجیتال یکی از بسیاری از CBDC هایی است که انتظار می رود در سال های آینده در سراسر جهان معرفی شود. بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال بحث در مورد آینده یورو دیجیتال است و بسیاری از کشورها از جمله سوئد و دانمارک شروع به کشف مفهوم پول دیجیتال کرده اند.

پیشرو CBDC، یوان دیجیتال چین، سال گذشته به صورت بتا برای فروشگاه‌های اپلیکیشن بومی iOS و اندروید منتشر شد. به گزارش کوین تلگراف، تحولات اخیر شامل ارتقاء عملکرد قرارداد هوشمند در کنار تعدادی از موارد استفاده است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید