دولت بریتانیا مقررات “جامد” رمزارز را به عنوان بخشی از طرح جرم اقتصادی اعلام می کند


تمرکز بر مقررات ارز دیجیتال بخشی از برنامه دولت بریتانیا برای مبارزه با جرایم اقتصادی بود که شامل رسیدگی به توانایی مجریان قانون برای توقیف و ذخیره دارایی‌ها بود.

دولت بریتانیا برنامه‌های خود را برای تشدید مقررات دارایی‌های رمزنگاری‌شده در تلاش‌های خود برای پاسخگویی به جرایم اقتصادی در این کشور فاش کرده است.

در یک سند سیاستی که در 30 مارس منتشر شد، وزارت خزانه‌داری و وزارت کشور بریتانیا اعلام کردند که قصد دارد برای مبارزه با استفاده غیرقانونی از دارایی‌های دیجیتال، ارزهای دیجیتال را «به شدت» تنظیم کند. تمرکز بر مقررات بخشی از برنامه جنایات اقتصادی 2023 تا 2026 دولت بود. این طرح همچنین شامل گردآوری «دانش و مهارت‌های مقامات مجری قانون» برای مطالعه و تقویت نحوه توقیف و ذخیره دارایی‌های رمزنگاری شده درگیر در مراحل قانونی بود.

در این طرح آمده است: «این مراحل در راستای هدف ما برای تبدیل بریتانیا به مکانی جذاب برای دارایی‌های رمزنگاری و نوآوری دارایی‌های رمزنگاری شده در سراسر جهان خواهد بود». “هرچند که سخت است، مقررات موثر دارایی های رمزنگاری شده به نفع همه، از جمله مصرف کنندگان و شرکت ها است.”

طبق سند سیاست، دولت بریتانیا گفت که انتظار دارد مجرمان تراکنش‌های رمزنگاری را به «صرافی‌ها و خدمات کمتر تنظیم‌شده» در سایر حوزه‌های قضایی تغییر دهند. اداره اجرای مالی کشور یا FCA – یکی از نهادهای پشت اجرای مقررات دارایی های رمزنگاری شده – با همتایان بین المللی خود برای تبادل اطلاعات در مورد پاسخ خود به مقررات و نظارت ارزهای دیجیتال همکاری خواهد کرد.

” [National Crime Agency]مرکز ملی ارزیابی، بر اساس تخمین‌های حجم تراکنش‌های بریتانیا، تخمین می‌زند که در سال 2021 تراکنش‌های غیرقانونی دارایی‌های رمزنگاری شده در بریتانیا احتمالاً معادل حداقل 1.24 میلیارد پوند (تقریباً 1٪ از ارزش کل تراکنش) خواهد بود و به طور واقعی احتمال می‌دهد که آن را به میزان قابل توجهی ارزیابی می‌کند. بالاتر ”

دولت گفت که به عنوان بخشی از برنامه اقدام خود، تا پایان سه ماهه چهارم سال 2023، گروه ویژه اقدام مالی قصد دارد با آژانس های مختلف برای اجرای قانون سفر و تصویب قانون جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی هماهنگ شود. اهداف دیگر شامل بهبود ارتباطات بین FCA و شرکت های رمزنگاری در سه ماهه دوم سال 2024 بود.

مرتبط با: شورای پلیس بریتانیا گزارش می دهد که هر واحد دارای افسرانی است که برای اجرای رمزارز آموزش دیده اند

از آنجایی که بریتانیا به دنبال پاسخگویی به ارزهای دیجیتال در چندین جبهه، از اجرای قانون گرفته تا مقررات است، مالیات دهندگان در این کشور با تعهدات گزارش دهی خود مواجه هستند. در 15 مارس، وزارت خزانه داری بریتانیا گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلام کرد که از سال مالیاتی 2024-2025، فرم های خودارزیابی دارایی های رمزنگاری شده را تغییر خواهد داد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید