دولت بریتانیا یک رهبر ارز دیجیتال بانک مرکزی را برای تیم خزانه داری استخدام می کند

دولت بریتانیا یک رهبر ارز دیجیتال بانک مرکزی را برای تیم خزانه داری استخدام می کند


رهبر تیم “جهت استراتژیک” تلاش های خزانه داری برای توسعه پوند دیجیتال را در راستای دستور کار دولت بریتانیا تعیین خواهد کرد.

وزارت خزانه داری HM در بریتانیا شروع به فراخوانی از متقاضیان برای رهبری تیم ارز دیجیتال بانک مرکزی در پشت تلاش برای استرلینگ دیجیتال کرده است.

در یک پست شغلی در لینکدین در 24 ژانویه، خزانه داری بریتانیا به دنبال یک رهبر تیم برای پرداخت ها بود، و تیم فین تک متشکل از حدود 20 نفر بر روی کشف یک “پوند دیجیتال بالقوه” تمرکز کردند. بر اساس این پست، رئیس CBDC “جهت استراتژیک” تلاش های خزانه داری برای توسعه ارز دیجیتالی متناسب با دستور کار دولت را تعیین خواهد کرد و مسائل مربوط به سیاست های احتمالی را برای قانون گذاران تحلیل خواهد کرد.

در آگهی استخدامی آمده است: «خزانه داری و بانک انگلستان با هم کار می کنند تا پرونده استرلینگ دیجیتال را از طریق گروه وظیفه CBDC بررسی کنند. خزانه داری و بانک انگلستان متعهد شده اند که به طور مشترک در مورد یک پوند دیجیتال بالقوه مشورت کنند و نامزد موفق تیم خزانه داری را پس از انتشار مشاوره، از جمله همکاری با بانک انگلستان برای ارزیابی پاسخ های مشاوره، رهبری خواهد کرد.

بسیاری از نمایندگان مجلس و رهبران صنعت در بریتانیا دو سنت – یا بهتر است بگوییم پنی – برای ترویج CBDC با رشد فضای دارایی دیجیتال پیشنهاد داده‌اند. تونی یتس، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، در مصاحبه ای در ژانویه، با این استدلال که CBDCها “ارزش هزینه ها و خطرات” را ندارند توصیه کرد. رئیس فعلی بانک های مرکزی بریتانیا نیز به همین ترتیب نسبت به پوند دیجیتال ابراز تردید کرده است.

مربوط: نماینده پارلمان بریتانیا می گوید استیبل کوین دروازه ای به CBDC است، فقط ارزهای دیجیتال می توانند تسویه حساب ها را بشکنند

بریتانیا در سپتامبر 2022، پس از آنکه دولت در عرض چند ماه سه نخست وزیر را پشت سر گذاشت، ملکه دوم خواهد شد. تا زمانی که الیزابت درگذشت، رهبری او متزلزل شد.

در زمان انتشار، 16 متقاضی برای نقش CBDC در خزانه داری درخواست داده بودند.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉