ناظر مالی بریتانیا به صنعت کریپتو: “بیایید با هم کار کنیم”


سازمان رفتار مالی به دنبال نظرات شرکت‌های رمزنگاری در مورد پیشرفت مقررات است.

رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، می‌خواهد با شرکت‌های رمزنگاری برای توسعه یک چارچوب نظارتی برای صنعت همکاری کند.

در 25 آوریل، سارا پریچارد، مدیر اجرایی FCA در کنفرانس هفته سیتی در لندن سخنرانی کرد و بر نیاز به همکاری در مورد مقررات ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

او گفت: «ما به دنبال ورودی‌های صنعت هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که رژیم نظارتی آینده را برای دارایی‌های رمزنگاری درست انجام می‌دهیم.

همانطور که کریپتو از جایگاه اصلی به سمت جریان اصلی حرکت می کند، بیایید با هم کار کنیم تا قوانین و مقررات خود را به گونه ای شکل دهیم که به نفع بازارها، مصرف کنندگان و شرکت ها باشد.

او از کریپتو به عنوان “نماد یک بار شورش جایگزین” یاد کرد، اما اذعان کرد که “در حال رایج شدن است”.

او افزود: «تعهد اولیه مؤثر از مقرراتی حمایت می‌کند که به نفع همه است و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا هنگام اجرایی شدن مقررات آماده شوند».

پریچارد به هشداری که FCA یک هفته قبل از سقوط FTX در اوایل نوامبر به سرمایه گذاران کریپتو صادر کرد، اشاره کرد، اما گفت که “ما همیشه آماده نوآوری هستیم”.

دارایی‌های رمزنگاری و بلاک چین فرصت‌هایی را برای خدمات و محصولات مالی کارآمدتر و نوآورانه‌تر باز می‌کنند.

این حرکت در تضاد کامل با رویکرد در سراسر برکه در ایالات متحده است. کسانی که در صنعت کریپتو در آمریکا مشغول به کار هستند ادعا می کنند که تنظیم کننده های مالی محلی تمام تلاش خود را برای سرکوب صنعت کریپتو با اقدامات اجرایی به جای تدوین مقررات معنی دار با همکاری رهبران صنعت انجام می دهند.

پریچارد اظهار داشت که مسئولیت های FCA محدود به حصول اطمینان از اینکه شرکت های رمزنگاری فعال در بریتانیا از قوانین ضد پول شویی (AML) و ضد تروریسم پیروی می کنند.

او افزود: «تنها زمانی که دولت قوانینی را وضع کند، ما اختیارات بیشتری برای تنظیم ارزهای دیجیتال خواهیم داشت.

مرتبط با: FCA بریتانیا به این نکته اشاره می‌کند که چرا تنها 15 درصد از شرکت‌های رمزنگاری دارای تأییدیه نظارتی هستند

به گفته پریچارد، FCA از شرکت‌های رمزنگاری پشتیبانی کرده و 41 شرکت در همه اندازه‌ها را ثبت کرده است، اما تقریباً سه چهارم از مجموع 195 ثبت‌نام توسط شرکت‌های خارج از کشور رد شده یا درخواست‌های آنها برای مجوز بریتانیا را پس گرفته‌اند.

پریچارد همچنین اشاره کرد که “تغییر ملموس” در قالب قوانینی برای تبلیغات کریپتو و تبلیغات سرمایه‌گذاری‌های با ریسک بالا خواهد آمد. قوانین فعلی تبلیغات جریمه های سنگینی را برای شرکت هایی که آنها را نقض می کنند در نظر می گیرند.

وی گفت: زمانی که دولت قانون را تصویب کند، مسئولیت ما خواهد بود و بنگاه ها 4 ماه فرصت خواهند داشت تا تغییرات را اجرا کنند. “قوانین پس از ارائه قانون منتشر خواهد شد.”

پریچارد همچنین خاطرنشان کرد که FCA از نزدیک با دولت در مورد پیشنهادهایی برای تنظیم استیبل کوین ها همکاری می کند.

در اوایل ماه مارس، مقامات FCA به دولت گفتند که مقررات ارزهای دیجیتال اجتناب ناپذیر است. رگولاتور در تلاش است تا قانون خدمات و بازارهای مالی را که در ماه جولای معرفی شد و در اکتبر اصلاح شد تا مقررات ارزهای دیجیتال را در بر بگیرد، اجرا کند.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت عقل دارندگان آسیب برساند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *