قانون سفر بریتانیا اجرایی می شود، ممکن است برخی از نقل و انتقالات رمزنگاری را متوقف کند


قانون سفر کریپتو که از اول سپتامبر اجرایی شد، با هدف توقف فعالیت‌های پولشویی زنجیره‌ای و مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

کسب‌وکارهای دارایی‌های رمزنگاری‌شده در بریتانیا هم‌اکنون می‌توانند برای پیروی از قانون سفر رمزنگاری جدید، که از اول سپتامبر اجرایی شد، متوقف کردن برخی از نقل و انتقالات رمزنگاری را شروع کنند.

قوانینی که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی را هدف قرار می‌دهند، برای اولین بار توسط سازمان رفتار مالی در 17 آگوست معرفی شدند و اطلاعات مربوط به انتقال دارایی‌های رمزنگاری شده از VASPهای مستقر در بریتانیا را «جمع‌آوری، تأیید و به اشتراک می‌گذارند».

اگر پرداختی از شخص یا نهادی از حوزه قضایی خارج از کشور دریافت شود که قانون سفر را اجرا نمی‌کند، VASP باید یک «ارزیابی مبتنی بر ریسک» انجام دهد که آیا «دارایی‌های رمزنگاری‌شده را در اختیار ذینفع قرار می‌دهد».

همین قانون برای بریتانیایی هایی که مایل به ارسال پرداخت به خارج از بریتانیا هستند، اعمال می شود.

قانون سفر در ژوئن 2019 توسط گروه ویژه اقدام مالی آژانس سازمان ملل متحد ایجاد شد. بریتانیا قانونی را برای شروع اجرای قانون سفر در جولای 2022 تصویب کرد.

این به دنبال جلوگیری از فعالیت های زنجیره ای ضد پولشویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) است.

سایر کشورهایی که طبق Sygna.io قانون سفر را پذیرفته اند عبارتند از: ایالات متحده، آلمان، ژاپن، سنگاپور، سوئیس، کانادا، آفریقای جنوبی، هلند و استونی.

مطالب مرتبط: تبلیغات کریپتو با قوانین سختگیرانه تری روبرو هستند، ممنوعیت جایزه ارجاع توسط FCA انگلستان

در 23 ژوئن، FATF به کشورهای عضو هشدار داد که این قانون را به اندازه کافی اجرا نمی کنند، پس از بررسی نشان داد که بیش از نیمی از کشورهای عضو هیچ گامی در جهت اجرای این قانون برنداشته اند.

نظرسنجی مارس 2022 توسط FATF نشان داد که تنها 29 حوزه از 98 حوزه قضایی در آن زمان الزامات مورد نیاز به عنوان بخشی از قوانین سفر را برآورده می کردند و زیرمجموعه کوچکی از این حوزه های قضایی شروع به اجرای آنها کرده بودند.

ایان اندروز، رئیس بازاریابی در پلتفرم پزشکی قانونی بلاک چین Chanasis، در آوریل 2022 توضیح داد که هماهنگی تبادل اطلاعات بین VASPها در سراسر مرزها، حداقل در ابتدا یک “مشکل بسیار دشوار” برای حل خواهد بود.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید