گزارش: لایحه کریپتو بریتانیا خدمات خارج از کشور را محدود خواهد کرد


تغییرات مقرراتی اختیارات تنظیم کننده مالی کشور را گسترش می دهد و صنعت کریپتو را تحت نظارت شدیدتر قرار می دهد.

علیرغم پذیرش لفاظی رمزارز توسط حزب محافظه‌کار در زمان نخست‌وزیر جدید ریشی سوناک، طبق گزارش‌ها، چارچوب نظارتی آتی، نظارت بر این صنعت را تشدید خواهد کرد. به روز رسانی های قانونی اختیارات تنظیم کننده مالی را افزایش می دهد و احتمالاً فعالیت شرکت های خارجی در بریتانیا را محدود می کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، سقوط FTX بر روند رژیم نظارتی در بریتانیا تأثیر گذاشته است و طبق گزارش‌ها مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را تکمیل می‌کند که به اداره رفتار مالی خزانه‌داری (FCA) اجازه می‌دهد تا بر عملیات و تبلیغات شرکت‌های رمزنگاری نظارت کند. در کشور. همچنین محدودیت هایی برای فروش ارزهای دیجیتال از خارج از کشور در بازار بریتانیا اعمال خواهد شد.

در حالی که این گزارش جزئیات بیشتری در مورد این محدودیت ها ارائه نمی کند، احتمالاً برای مجبور کردن شرکت ها به ثبت نام در FCA اعمال می شود. به گفته نیکیل راثی، مدیر اجرایی، این روش در حال حاضر به اندازه کافی سخت است و 85 درصد از متقاضیان در آزمون های ضد پولشویی (AML) FCA مردود شدند.

این دستورالعمل ها به عنوان بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار تهیه می شود. لایحه اصلی که شامل مقررات ارزهای دیجیتال است اما محدود به آن نمی شود، قبلاً به پارلمان بریتانیا ارائه شده است. به گفته منابع FT، در حالی که بریتانیا مشاوره رمزنگاری خود را در سال 2021 راه اندازی می کند، ممکن است به دلیل “رویدادهای سریع” در صنعت به سال 2023 تغییر کند.

مربوط: چگونه مشاغل مستقر در بریتانیا می توانند بیت کوین را بپذیرند؟

با این حال، در 7 دسامبر، کمیته بین‌حزبی خزانه‌داری به کارشناسان FCA و بانک انگلستان در مورد ریسک‌های کریپتو و “مزایا و معایب” ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) گوش خواهد داد. این جلسه همچنین شامل سخنرانی روزنامه‌نگار تحقیقی می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های طرفداران فوتبال بریتانیا را تحت تأثیر تبلیغات کریپتو پوشش می‌دهد.

در اوایل ماه نوامبر، اعضای کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش تحقیقاتی را برای جستجوی اطلاعات عمومی در مورد مزایا و خطرات احتمالی توکن‌های غیر وفاداری یا NFT و بلاک چین برای اقتصاد ملی آغاز کردند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید