جامعه بیت کوین بریتانیا به عرضه CBDC ورودی و پوند دیجیتال واکنش نشان می دهد

جامعه بیت کوین بریتانیا به عرضه CBDC ورودی و پوند دیجیتال واکنش نشان می دهد


یک نقش جدید، “رئیس CBDC” به بریتانیا کمک می کند “مورد استرلینگ دیجیتال را کشف کند”، اما بیت کوین داران بریتانیا استدلال می کنند که ممکن است این کار ضروری نباشد.

وزارت اقتصاد و دارایی دولت بریتانیا، HM Treasury، به دنبال رئیس ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای رهبری توسعه پوند دیجیتال است. این کار به عنوان “مهم، پیچیده و مقطعی” توصیف شده است و “به مشارکت گسترده در سراسر وزارت خزانه داری HM و فراتر از آن نیاز دارد.”

بر اساس پست لینکدین، خزانه داری و بانک انگلستان از طریق گروه ویژه CBDC برای بررسی پرونده پوند دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند. نقش رئیس CBDC می تواند دولت بریتانیا را به هدف اجرای CBDC نزدیکتر کند.

آگهی استخدام برای رئیس CBDC خزانه داری HM. منبع: لینکدین

دنی اسکات، مدیر عامل CoinCorner، یک شرکت بیت‌کوین (BTC) مستقر در بریتانیا، به کوین تلگراف گفت که یک CBDC ممکن است «استفاده و هدفی در دنیای واقعی را که اغلب می‌بینیم را از دست بدهد».

برای کسانی که در این صنعت برای یک یا دو چرخه فعالیت می کنند، ما شاهد آمدن و از بین رفتن تبلیغات هیپ مانند آلت کوین ها، بلاک چین، دفتر کل توزیع شده، ICO ها، DeFi، NFT بوده ایم. شرکت‌های بزرگی را می‌بینید که ظاهر می‌شوند و وارد جدیدترین تبلیغات تبلیغاتی می‌شوند تا به نظر نرسد که عقب مانده‌اند، که برای بسیاری در محدوده تحقیق و توسعه و اکتشاف قرار می‌گیرد، که کاملاً قابل درک است.»

اسکات، که بیش از یک دهه در فضای بیت کوین کار کرده و ساخته است، توضیح داد که گاهی اوقات مردم می توانند پروژه های تحقیق و توسعه در فضای کریپتو را به اشتباه تفسیر کنند و شاید آنها را با راه حل های مفید در دنیای واقعی اشتباه بگیرند.

“یک CBDC (پوند دیجیتال) دور از دسترس نیست، بسیاری از کشورهای جهان در حال تحقیق در مورد آن هستند و سعی می کنند مزایای آن را در سیستم فعلی درک کنند، به اندازه کافی منصفانه، این اتفاق خواهد افتاد.”

در واقع، حرکت به سمت پوند دیجیتال با روند بانک‌های مرکزی در سراسر جهان برای کشف پتانسیل CBDC مطابقت دارد. در اروپا، بانک مرکزی اروپا (ECB) به طور فعال در حال مطالعه آینده یورو دیجیتال است و چندین کشور از جمله سوئد و دانمارک نیز در حال بررسی ارزهای دیجیتال خود هستند.

CBDCها ادعا می کنند که تعدادی از مزایا را ارائه می دهند، از جمله بهبود شمول مالی، کاهش هزینه ها برای مشاغل و مصرف کنندگان، و افزایش امنیت و کارایی در سیستم پرداخت.

با این حال، در حالی که کشورهایی مانند نیجریه، غنا و کنیا اکنون می توانند پول از سراسر جهان به تلفن همراه یا حساب تسویه بیت کوین دریافت کنند، السالوادور با معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی، 70 درصد از جمعیت بدون بانک خود را بانک کرده است.

پرداخت برای قهوه با استفاده از بیت کوین در السالوادور. منبع: کوین تلگراف

همچنین معرفی یک ارز دیجیتال جدید دارای ریسک های بالقوه ای است. جیمز دوار، شریک راه حل معاملاتی بیت کوین بریتانیا Bridge2Bitcoin و مدیر Laser Eyes Cards، به کوین تلگراف گفت که CBDC مستلزم “اعتماد به اشخاص ثالث، بانک های مرکزی” است، زیرا راه اندازی CBDC دارای چالش ها و خطرات متفاوتی نسبت به بیت کوین است. آن را می آورد. و دولت ها از سوء استفاده از عرضه پول خودداری کنند.»

«این خطر امروز در سطح کلان مرتبط است، اما نگران‌کننده‌تر با CBDC در مورد توانایی دولت یا نهادهای آن برای نظارت و سانسور هزینه‌های فردی است. این یک خطر بزرگ برای آزادی و حقوق مالکیت در جوامع ما است.»

این سؤال مطرح می شود: “در حالی که می توانیم به این یا آن دولت اعتماد کنیم، آیا ما به عنوان شهروند با چنین قدرتی به همه دولت های آینده با هر رنگی اعتماد داریم؟” تونی یتس، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، علیه CBDC ها صحبت کرد. او با تأمل در افکار Dewar، انگیزه‌های پشت سر راه‌اندازی جهانی CBDCها را زیر سوال برد و آنها را “مشکوک” خواند.

دوار ادامه داد: “برای دولت منطقی است که این ایده را به درستی بررسی کند. به طور کلی، ما نگران این هستیم که ممکن است فشار سیاسی بر روند اعمال شود که خطرات CBDC برای جامعه را نادیده می گیرد یا به طور قابل توجهی دست کم می گیرد.”

جنبه “دیجیتال” پول نیز زیر سوال رفته است. بریتانیا به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک جامعه مبتنی بر پول نقد دیجیتال است: طبق گزارش بانک انگلستان، کمتر از 15 درصد از پرداخت ها به صورت نقد فیزیکی انجام می شود و نزدیک به 23 میلیون نفر یا حدود یک سوم جمعیت بریتانیا در حال حاضر این کار را نمی کنند. از پول نقد استفاده کنید همه در سال 2021

به گفته جو هال خبرنگار Cointelegraph، در جبل الطارق، پرداخت های بدون تماس بین بیت کوین و استرلینگ رقابت می کنند. منبع: کوین تلگراف

اسکات از خزانه داری می پرسد: “آیا ما از قبل یک پوند دیجیتال نداریم؟”

از دیدگاه مصرف کننده نهایی، این روزها پوند بدون توجه به مکانیسم مورد استفاده عمدتا دیجیتالی است. بنابراین، پس از تکمیل مراحل اکتشاف، می‌خواهم فهرستی از مزایا و ویژگی‌های جدیدی را که CBDC به ارمغان می‌آورد، ببینم. به عموم مردم.»

در همین حال، اسکات “به تمرکز خود بر بیت کوین و ایجاد یک سیستم جهانی قابل همکاری که هر کسی می تواند در آن مشارکت کند، ادامه خواهد داد.”

مربوط: در میان زمستان کریپتو، بانک‌های مرکزی در حال بازنگری در مورد ارزهای دیجیتال داخلی هستند

دوار به اشتراک گذاشت که ممکن است برای بیت کوین و دولت بریتانیا امیدی وجود داشته باشد: “بیانیه ماموریت بیان می کند که ظهور پول بخش خصوصی (مانند بیت کوین) فرصت های هیجان انگیزی را برای مشاغل و مصرف کنندگان بریتانیا ایجاد می کند و ما در Bridge2Bitcoin به شدت موافق هستیم.” CBDC، در حالی که هیچ جدول زمانی رسمی تعیین نشده است، با طراحی در دسترس بریتانیایی ها قرار خواهد گرفت.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉