بانک‌های بریتانیا مشتریان ارزهای دیجیتال را دور می‌زنند: گزارش


چالش‌های شرکت‌های ارز دیجیتال از رد شدن درخواست‌ها تا مسدود کردن حساب‌ها و غرق شدن در کاغذبازی متغیر است.

بر اساس منابع متعددی که بلومبرگ با آنها مصاحبه کرده است، شرکت های رمزنگاری در دسترسی به خدمات بانکی در بریتانیا با مشکل مواجه هستند. تعداد کمی از بانک‌ها که هنوز با شرکت‌های رمزنگاری کار می‌کنند، درخواست اسناد و اطلاعات بیشتری درباره نحوه ردیابی تراکنش‌های مشتریان دارند.

چالش‌ها شامل رد شدن برنامه‌ها، مسدود کردن حساب‌ها و غرق شدن در کاغذبازی است. شرکت‌های کریپتو حتی به دولت نخست‌وزیر ریشی سوناک شکایت کرده‌اند، زیرا وضعیت در چند هفته گذشته بدتر شده است. این اقدام در تضاد با برنامه‌های Sunak برای اولویت‌بندی کاهش فین‌تک و تبدیل بریتانیا به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال است.

تام داف گوردون، معاون سیاست بین‌الملل کوین‌بیس، به بلومبرگ گفت: «واکنش بانکی بریتانیا خشن‌تر از اتحادیه اروپا بوده است». به گفته داف گوردون، تلاش‌های اتحادیه اروپا برای ایجاد چارچوبی برای دارایی‌های دیجیتال، بانک‌ها را برای شرکت‌های ارز دیجیتال در سایر کشورها بازتر می‌کند. کمیته پارلمانی اروپا قانون بازارهای دارایی کریپتو (MiCA) را در اکتبر 2022 تصویب کرد، تقریباً دو سال پس از اینکه برای اولین بار در سپتامبر 2020 معرفی شد. رای نهایی برای این ماه برنامه ریزی شده است.

طبق داده‌های PitchBook، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در شرکت‌های دارایی دیجیتال تاکنون در سال ۲۰۲۳ در بریتانیا ۹۴ درصد کاهش یافته و به ۵۵ میلیون دلار رسیده است، در مقایسه با افزایش ۳۱ درصدی در سایر کشورهای اروپایی. شرکت های رمزنگاری برای ادامه تجارت خود در بریتانیا به ارائه دهندگان خدمات پرداخت مانند BCB Payments و Stripe روی می آورند.

مرتبط: مدیر عامل Kaiko: فشار ایالات متحده “مرکز ثقل” کریپتو را به هنگ کنگ سوق خواهد داد.

اوایل ماه مارس، HSBC Holdings و Nationwide Building Society به فهرست رو به رشد بانک‌های کشور پیوستند تا با ممنوع کردن خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری برای مشتریان خرد، محدودیت‌های دارایی‌های دیجیتال را تشدید کنند.

همچنین در ماه مارس، انجمن تجاری خود تنظیم شده CryptoUK پیشنهاد ایجاد یک «لیست سفید» از شرکت‌های ثبت‌شده در این کشور را داد تا از شرکت‌های رمزنگاری درخواست کنند تا از بانک‌هایی که تراکنش‌ها را محدود یا ممنوع می‌کنند درخواست تجدید نظر کنند. CryptoUK گفت: «اکنون اکثر بانک‌های بزرگ در بریتانیا ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند و ما نگران این هستیم که سایر بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت (PSP) نیز به زودی همین کار را انجام دهند. ما معتقدیم که اقدام دولت در حال حاضر ضروری است.»

مانند ایالات متحده، مقامات بریتانیا در حال تشدید مقررات در مورد شرکت های رمزنگاری هستند. در ماه فوریه، اداره رفتار مالی مجموعه‌ای از قوانین را پیشنهاد کرد که می‌تواند مدیران شرکت‌های رمزنگاری را در صورت عدم رعایت برخی شرایط مرتبط با تبلیغات، به دو سال زندان محکوم کند.

Hodler’s Digest: FTX AB عقب نشینی را آغاز می کند، ایلان ماسک می خواهد هوش مصنوعی متوقف شود و اخبار بایننس
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید