گروه UBS پیشنهاد را دو برابر کرد و Credit Suisse را به قیمت 2 میلیارد دلار خریداری کرد

گروه UBS پیشنهاد را دو برابر کرد و Credit Suisse را به قیمت 2 میلیارد دلار خریداری کرد


مقامات سوئیس موافقت کرده اند که مقررات این کشور را برای دور زدن رأی سهامداران تغییر دهند و این معامله را در آخر هفته اعلام کنند.

فایننشال تایمز گزارش داد که گروه UBS پیشنهاد اولیه خود را دو برابر کرده و با خرید رقیب Credit Suisse به قیمت حدود 2 میلیارد دلار در 19 مارس در یک معامله تاریخی برای دو بانک بزرگ سوئیس موافقت کرده است.

منابع FT گفتند UBS قبلا یک پیشنهاد یک میلیارد دلاری را در 18 مارس به میز ارائه کرده بود، اما این قرارداد توسط هیئت مدیره Credit Suisse رد شد. طبق داده‌های شرکت‌ها در بازار، پیشنهاد یک میلیارد دلاری تخفیف قابل‌توجهی کمتر از ارزش بازار بانک در حدود 8 میلیارد دلار تا 17 مارس بود.

برای بستن این معامله، مقامات سوئیسی موافقت کرده اند که مقررات کشور را با دور زدن رأی سهامداران تغییر دهند و معامله را در آخر هفته قبل از باز شدن بازارها اعلام کنند.

همچنین، به عنوان بخشی از این معامله، بانک ملی سوئیس (SNB) متعهد شده است که بیش از 100 میلیارد دلار خطوط نقدینگی به USB ارائه کند. به گفته FT، این معامله به شدت تحت تأثیر SNB و سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) قرار گرفت. گفته می‌شود که تنظیم‌کننده‌های آمریکا و اروپا این قرارداد را تایید کرده‌اند و بیانیه‌های هماهنگ شده بعداً یکشنبه منتشر می‌شود.

مقامات سوئیسی جایگزین هایی را برای Credit Suisse در نظر گرفتند، از جمله ملی کردن کامل یا جزئی بانک به عنوان یک گزینه فوری در صورت شکست معامله با UBS در آخر هفته.

طرح نجات کردیت سوئیس شامل زیان به دارندگان اوراق قرضه خواهد بود. این اقدام نگرانی‌های تنظیم‌کننده‌های اروپایی را برانگیخته است که اعتماد سرمایه‌گذاران به بخش مالی اروپا را تضعیف می‌کند.

UBS و Credit Suisse از 15 مارس پس از آن که بزرگترین سهامدار Credit Suisse، بانک ملی عربستان سعودی، طی مصاحبه ای اعلام کرد که سرمایه گذاری خود را در این بانک سوئیسی به دلیل مقررات افزایش نخواهد داد، از 15 مارس در حال مذاکره با رگولاتورها هستند. نگرانی‌ها در مورد توانایی بانک برای کسب سود با اظهارنظرهایی که نگرانی‌ها در مورد تامین مالی احتمالی سهامداران را افزایش داد، افزایش یافت.

Credit Suisse در سال 1856 برای تأمین مالی توسعه راه آهن سوئیس تأسیس شد. دومین بانک بزرگ کشور محسوب می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉