تنظیم کننده مالی فدرال امارات متحده عربی درخواست های مجوز را برای VASP ها باز می کند


شرکت‌هایی که قبلاً از مناطق آزاد مالی کشور مجوز گرفته‌اند، از الزام ثبت رگولاتوری معاف هستند.

تنظیم کننده مالی فدرال امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) اعلام کرده است که پذیرش درخواست های مجوز برای شرکت هایی را که مایل به ارائه خدمات دارایی مجازی در داخل کشور هستند، آغاز خواهد کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمامی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) که در کشور فعالیت می‌کنند، به استثنای شرکت‌هایی که در مناطق آزاد مالی کشور مجوز دارند، باید نسبت به درخواست و دریافت مجوز از رگولاتوری اقدام کنند. .

در همین حال، شرکت‌های دارایی دیجیتالی که در امارات دبی فعالیت می‌کنند همچنان باید از تنظیم‌کننده مالی خود، مرجع خدمات دارایی مجازی (VARA) پیروی کنند. این شرکت ها نیز ملزم به درخواست و اخذ مجوز از VARA هستند.

در 11 دسامبر، کابینه امارات متحده عربی قطعنامه 111/2022 را صادر کرد که دارایی های مجازی را با هدف “ارائه یک محیط سرمایه گذاری، اقتصادی و مالی جذاب برای شرکت ها و موسسات جهانی فعال در بخش دارایی های مجازی” تنظیم می کند.

فعالیت های حضور مجازی که نیاز به مجوز دارند. منبع: amluae.com

SCA رسماً اعلام کرده است که وظیفه تنظیم و نظارت بر بخش دارایی های مجازی را بر اساس تصمیم هیئت دولت در تاریخ 1 فوریه بر عهده گرفته است. به گفته SCA، این تصمیم «با هدف اطمینان از محافظت از سرمایه سرمایه گذاران در دارایی های مجازی در برابر اقدامات غیرقانونی است. ”

مرتبط با: دبی به ابوظبی: NFT ها در امارات چگونه استفاده می شوند؟

SCA اضافه کرد: این تصمیم برای کلیه معاملات مربوط به دارایی های مجازی سرمایه گذاری از جمله مناطق آزاد غیرمالی در کشور اعمال می شود. با این حال، رگولاتور محدودیت هایی را نیز تعیین کرده است. توضیح دادند:

«از آنجا که این موضوع در صلاحیت بانک مرکزی است، مفاد آن در مورد دارایی‌های مجازی که برای مقاصد پرداخت استفاده می‌شوند، اعمال نمی‌شود. برای مناطق آزاد مالی هم کاربرد ندارند.»

در 13 ژانویه، ایرینا هیور وکیل بلاک چین مستقر در امارات با کوین تلگراف صحبت کرد تا پیامدهای قانون جدید دارایی مجازی فدرال را توضیح دهد. به گفته هیور، عدم رعایت قانون جدید می تواند منجر به جریمه مالی تا 10 میلیون درهم (2.7 میلیون دلار)، توزیع سود و تحقیقات جنایی توسط دادستان شود.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *