رگولاتور امارات مجوز FTX را در بحبوحه سقوط بازار سهام لغو کرد


رگولاتورهای دبی اظهار داشتند که هیچ مشتری در معرض خطر قرار نگرفته است زیرا هنوز در حال آماده سازی قبل از تایید کامل FTX MENA برای بهره برداری است.

از آنجایی که ناکامی FTX همچنان در صنعت کریپتو و فراتر از آن موج می‌زند، سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی (VARA) مجوزی را که به FTX اجازه می‌دهد برای خدمت به بازار محلی آماده شود، به حالت تعلیق درآورده است.

VARA در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که مجوز حداقل محصول قابل دوام (MVP) FTX MENA را لغو کرده است. VARA با استناد به پرونده ورشکستگی سازمان های مرتبط با FTX، از جمله صرافی FTX و Alameda Research، تأیید کرد که مجوز FTX MENA قبل از افشای هر مشتری به حالت تعلیق درآمده است.

به گفته سردبیر، FTX MENA هنوز در حال آماده سازی بود. این مقام مسئول تصریح کرد: این شرکت هنوز تاییدیه لازم برای شروع فعالیت و جذب مشتریان خود را دریافت نکرده است. علاوه بر این، رگولاتور تاکید کرد که این شرکت هنوز یک حساب بانکی محلی را تضمین نکرده است، که لازمه ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی برای شروع فعالیت در امارات متحده عربی است.

رگولاتور همچنین از VASPهایی که با VARA درگیر هستند درخواست کرد تا برای افشای اطلاعات به اکوسیستم دارایی مجازی محلی بپیوندند. این به تنظیم کننده اجازه می دهد تا میزان قرار گرفتن در معرض بازار داخلی و مقیاس آلودگی در امارات را ارزیابی کند.

در ماه مارس، سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX اعلام کرد که FTX اولین مجوز دارایی دیجیتال خود را در دبی دریافت کرده است. در ماه جولای، صرافی FTX برای فعالیت تحت برنامه MVP و ادامه آزمایش و آماده سازی مورد تایید قرار گرفت.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

در 9 مارس، قانون جدیدی در دبی به تصویب رسید که یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و در نتیجه VARA تأسیس شد. وظیفه تنظیم کننده حفاظت از سرمایه گذاران و ایجاد استانداردهایی برای حاکمیت صنعت است.

در همین حال، علی‌رغم هک‌هایی که صرافی سابق FTX به جامعه کریپتو وارد کرد، بانکمن-فرید همچنان در کنفرانسی به میزبانی نیویورک تایمز صحبت می‌کند. این باعث واکنش منفی در میان اعضای جامعه رمزنگاری شد که از اجرای قانون انتقاد می کردند، به طوری که برخی حتی بانکمن-فرید را با الکسی پرتسف، توسعه دهنده اکنون زندانی تورنادو کش مقایسه می کنند.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید