هیئت امنای ایالات متحده: FTX “سریعترین” شکست شرکت در تاریخ آمریکا بود، درخواست تحقیق


هیئت امنای وزارت دادگستری ایالات متحده که پرونده ورشکستگی FTX را رسیدگی می کند، تصمیم گرفته است که دادگاه یک حسابرس مستقل را منصوب کند.

هیئت امنای ایالات متحده، که رسیدگی به مراحل ورشکستگی FTX را بر عهده داشت، از بازار سهام که اکنون از بین رفته است به عنوان “سریعترین شکست بزرگ شرکت در تاریخ آمریکا” یاد کرد و خواستار تحقیقات مستقل برای بررسی سقوط آن شد.

در طول هشت روز در ماه نوامبر، اندرو وارا، متولیان ایالات متحده در قطعنامه‌ای گفت که وام‌گیرندگان از «کاهش تقریباً بی‌سابقه‌ای در ارزش» از بالاترین سطح بازار 32 میلیارد دلاری در آغاز سال به یک سری از بحران‌های نقدینگی متحمل شدند. ضرب المثل «دویدن در بانک»

نتیجه احتمالاً سریع‌ترین شکست بزرگ شرکت در تاریخ آمریکا است که منجر به این ورشکستگی‌های «سقوط آزاد» شده است.»

وارا خواستار بررسی مستقل FTX شد و خاطرنشان کرد که “فروپاشی FTX به دلیل پیامدهای گسترده‌تری که ممکن است برای صنعت کریپتو داشته باشد اهمیت ویژه‌ای دارد.”

حسابرسان مستقل اغلب در مواردی که به نفع طلبکاران باشد یا زمانی که بدهی های بدون تضمین بیش از 5 میلیون دلار باشد، وارد پرونده های ورشکستگی می شوند.

چنین حسابرسی برای بررسی ادعاهای سوء مدیریت سلسیوس در سایر پرونده های ورشکستگی برجسته مانند Lehman Brothers و اخیراً به عنوان بخشی از دعاوی جاری فصل 11 فراخوانده شده است.

هیئت مدیره گفت: “مانند پرونده های ورشکستگی که توسط Lehman، Washington Mutual Bank و New Century Financial پیش روی آنها قرار گرفته است، این پرونده ها دقیقاً از نوع مواردی هستند که نیاز به انتصاب یک متولی مستقل برای بررسی و گزارش در مورد سقوط فوق العاده وام گیرندگان دارند.” از معتمدین گفت. فوق الذکر.

وارا در مورد فروپاشی FTX گفت: “سوالاتی که در اینجا مطرح می شود بسیار بزرگ و مهم هستند و نمی توان آنها را به یک تحقیق داخلی واگذار کرد.”

بر اساس این پیشنهاد، انتصاب بازپرسی که مستلزم تایید قاضی است، به نفع مشتریان و سایر اشخاص ذینفع خواهد بود، زیرا آنها “کلاهبرداری، عدم صداقت، بی کفایتی، سوء استفاده و سوء مدیریت توسط FTX” هستند.

علاوه بر این، این پیشنهاد توصیه می‌کند که یک حسابرس شرایط مربوط به سقوط FTX، حذف پول مشتریان از صرافی، و اینکه آیا سازمان‌هایی که پول خود را در FTX از دست داده‌اند، می‌توانند خسارت خود را مطالبه کنند، بررسی کند.

مربوط: سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، استفاده نادرست از سرمایه مشتری را رد کرد.

جان جی ری III، مدیر عامل FTX، که در 11 نوامبر جایگزین سام بنکمن-فرید شد، از زمان کنترل این شرکت به شدت از عملیات شرکت انتقاد کرد و اشاره کرد که این شرکت از “نرم افزاری برای پنهان کردن سوء استفاده” در اولین روز دادگاهش استفاده کرده است. وجوه مشتری” و “فقدان کامل اطلاعات مالی قابل اعتماد” و تمرکز کنترل “در دستان گروه بسیار کوچکی از افراد بی تجربه، ناآگاه و بالقوه در معرض خطر”.

در حالی که متولی اذعان می‌کند که طرف‌های ذینفع نگران هستند که انتصاب بازبین پرهزینه است و می‌تواند در تحقیقات داخلی FTX دخالت کند، او استدلال می‌کند که این نگرانی‌ها نیاز به بازبینی را برطرف نمی‌کند.

در اخبار مرتبط، دادستان کل ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک سری درخواست برای سرمایه گذاران و شرکت هایی ارسال کردند که از نزدیک با FTX همکاری می کردند و از آنها اطلاعاتی در مورد این شرکت و چهره های کلیدی آن خواستند.

تاکنون، مقامات هنوز هیچ اتهامی را مطرح نکرده اند، اما به نظر می رسد در حال بررسی دقیق صرافی منحل شده هستند.


نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید