بانک های وام مسکن ایالات متحده میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام می دهند: گزارش

بانک های وام مسکن ایالات متحده میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام می دهند: گزارش


Signature Bank و Silvergate بیش از 13 میلیارد دلار از سیستم وام مسکن فدرال وام گرفته اند.

طبق گزارش 21 ژانویه وال استریت ژورنال، سیستم بانکداری وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) در تلاش برای کاهش اثرات افزایش نرخ برداشت، میلیاردها دلار به دو بانک بزرگ ارزهای دیجیتال وام می دهد.

FHLB کنسرسیومی متشکل از 11 بانک منطقه ای است که وجوهی را در اختیار سایر بانک ها و وام دهندگان در ایالات متحده قرار می دهد. این سیستم که برای حمایت از تامین مالی مسکن در دوران رکود بزرگ تاسیس شد، دارایی های 1.1 تریلیون دلاری و بیش از 6500 عضو دارد.

بر اساس این گزارش، پس از فروپاشی FTX، امور مالی سنتی در برابر آلودگی کریپتو مصون ماندند، اما وام های FHLB به بانک های در معرض کریپتو می تواند این خطر را افزایش دهد.

طبق گزارش ها، این سازمان در سه ماهه آخر سال 2022 نزدیک به 10 میلیارد دلار به بانک تجاری Signature Bank وام داده است، که آن را به یکی از بزرگترین استقراض های یک بانک در سال های اخیر تبدیل کرده است. در سال 2018، Signature از دپارتمان خدمات مالی نیویورک برای پلتفرم دیجیتال مبتنی بر بلاک چین تأییدیه دریافت کرد.

دومین بانکی که از FHLB درخواست کمک مالی کرد، Silvergate بود که حداقل 3.6 میلیارد دلار دریافت کرد. در سه ماهه آخر سال 2022، سیلورگیت خروج سپرده قابل توجهی را تجربه کرد و اقداماتی را برای حفظ نقدینگی نقدی از جمله فروش اوراق بدهی انجام داد. کوین تلگراف گزارش داد که زیان خالص قابل انتساب به سهامداران عادی در این دوره بالغ بر 1 میلیارد دلار بوده است.

مرتبط: BIS یک مدل تحقیقاتی را برای بررسی ادغام DeFi با TradFi و خطرات آن پیشنهاد می کند.

طبق گزارش سیلورگیت، میانگین سپرده‌های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022، 7.3 میلیارد دلار بوده است که به طور قابل توجهی کمتر از سه ماهه قبل که سپرده‌ها به 12 میلیارد دلار رسیده بود.

سناتور الیزابت وارن، در اظهارات خود به WSJ، ادعا می‌کند که «بنابراین، من در مورد خطرات اجازه دادن به ارزهای دیجیتال با سیستم بانکی هشدار می‌دهم» و استدلال می‌کند که مالیات دهندگان نباید کیف را برای خرابی ارزهای دیجیتال نگه دارند. صنعتی که او آن را “بازاری پر از تقلب، پولشویی و تامین مالی غیرقانونی” می نامد.

فروپاشی گروهی FTX یک اثر موجی در صنعت کریپتو ایجاد کرد که بر بسیاری از شرکت‌ها تأثیر گذاشت. در جدیدترین توسعه، جنسیس وام دهنده کریپتو در 19 ژانویه برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 درخواست داد و بدهی های آن بین 1 تا 10 میلیارد دلار تخمین زده می شود.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉