وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سوء استفاده 372 میلیون دلاری FTX - گزارش

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سوء استفاده 372 میلیون دلاری FTX – گزارش


مکان فعلی این وجوه مشخص نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ که در 27 دسامبر منتشر شد، وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد محل اختفای حدود 372 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال از دست رفته متعلق به صرافی ارزهای دیجیتال FTX و FTX US آغاز کرده است. در 12 نوامبر، در بحبوحه ورشکستگی و سقوط داخلی، FTX به مشتریان خود در مورد فعالیت غیرعادی کیف پول شامل حداقل 228523 اتر (ETH) که خارج از مبادله از یک عامل ناشناس منتقل شده بود، هشدار داد.

در 11 نوامبر یا همان شبی که شرکت اعلام ورشکستگی کرد، راین میلر، مشاور کل FTX USA تأیید کرد که تراکنش‌ها غیرمجاز بوده و صرافی جانبی برای احتیاط تمام ارزهای دیجیتال را به کیف پول‌های سرد منتقل می‌کند. در 20 نوامبر، شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Elliptic نوشت که نقل و انتقالات غیرمجاز بالغ بر 477 میلیون دلار بوده و عامل ناشناس قبل از اتصال به بیت کوین از طریق سرویس RenBridge، اتر سرقت شده را با RenBTC مبادله کرده است. رن سال گذشته توسط صندوق تامینی مرتبط با FTX Alameda Research خریداری شد و گفته می‌شود که توسط Elliptic صدها میلیون دلار در ارزهای دیجیتال شسته شده است.

بنیانگذار بدنام FTX سام بنکمن-فرید ادعا کرد که این حادثه توسط یکی از کارمندان سابق FTX یا شخصی که دسترسی غیرمجاز به رایانه یکی از کارمندان سابق داشته است، انجام شده است. او در مصاحبه ای با شهروند روزنامه نگار تیفانی فونگ گفت: “من آن را به هشت نفر محدود کردم. نمی دانم کدام یک.”

در آخرین به روز رسانی شناخته شده سوال در 29 نوامبر، تحلیلگر رمزارز zachXBT ادعا کرد که برخی از وجوه دزدیده شده با استفاده از یک میکسر بیت کوین به صرافی OKX مستقر در سنگاپور منتقل شده است. لنیکس لای، مدیر OKX گفت: “#OKX از وضعیت آگاه است و تیم در حال بررسی جریان کیف پول است.”
نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉