کنگره ایالات متحده لایحه جدیدی برای استیبل کوین ها ارائه می کند


عدم ثبت نام به عنوان صادرکننده استیبل کوین می تواند منجر به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دلاری شود. صادرکنندگان خارج از ایالات متحده باید برای فعالیت در این کشور ثبت نام کنند.

لایحه جدیدی که چارچوبی برای استیبل کوین ها در ایالات متحده ارائه می کند، چند روز قبل از جلسه استماع این موضوع در 19 آوریل در مخزن اسناد مجلس نمایندگان منتشر شد. این پیش نویس فدرال رزرو را مسئول استیبل کوین غیربانکی می کند. صادرکنندگانی مانند شرکت‌های رمزنگاری Tether و Circle آنهایی هستند که به ترتیب تتر (USDT) و USD Coin (USDC) صادر می‌کنند.

استیبل کوین ها دسته ای از ارزهای رمزپایه هستند که به دنبال ارائه ثبات قیمت به سرمایه گذاران با پشتیبان گیری از آنها توسط دارایی های خاص یا استفاده از الگوریتم هایی برای تنظیم عرضه خود با تقاضا هستند. استیبل کوین ها با راه اندازی BitUSD در سال 2014 معرفی شدند.

طبق این سند، مؤسسات سپرده گذاری بیمه شده که مایل به انتشار استیبل کوین هستند، تحت نظارت آژانس بانکداری فدرال قرار خواهند گرفت، در حالی که نهادهای غیربانکی تحت نظارت فدرال رزرو خواهند بود. عدم ثبت نام می تواند منجر به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دلاری شود. صادرکنندگان خارج از ایالات متحده باید برای انجام تجارت در این کشور ثبت نام کنند.

عوامل تایید شامل توانایی متقاضی برای نگهداری ذخایر با پشتوانه ارزهای ثابت با دلار آمریکا یا اسکناس های فدرال رزرو، اسناد خزانه با سررسید 90 روز یا کمتر، قراردادهای بازخرید 7 روزه یا کمتر با پشتوانه اسناد خزانه مدت دار است. سپرده های ذخیره بانک مرکزی با سررسید 90 روز یا کمتر.

علاوه بر این، ناشران باید مزایای ارائه شمول مالی و نوآوری از طریق استیبل کوین ها، همراه با تخصص فنی و حاکمیت مستقر را نشان دهند.

در یک تاپیک توییتر، جرمی آلر، مدیر عامل Circle فوق الذکر حمایت عمیق و دوحزبی به وضوح برای قوانینی لازم است که صدور، پشتیبانی و عملکرد امن دلارهای دیجیتال در اینترنت را تضمین می کند. کوین تلگراف با تتر تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

همچنین، به عنوان بخشی از پیش نویس، صدور، ایجاد یا استخراج استیبل کوین هایی که توسط دارایی های واقعی پشتیبانی نمی شوند، به مدت دو سال ممنوع است. همچنین نشان می‌دهد که وزارت خزانه‌داری مطالعه‌ای در مورد «استیبل کوین‌های دارای وثیقه داخلی» انجام خواهد داد.

طبق تعریف سند، استیبل کوین‌های ذاتی «فقط به ارزش دارایی دیجیتال دیگری که توسط همان سازنده ایجاد یا نگهداری می‌شود برای حفظ قیمت ثابت متکی هستند».

این پیش نویس همچنین به دولت ایالات متحده اجازه می دهد تا استانداردهایی را برای قابلیت همکاری بین استیبل کوین ها ایجاد کند. همچنین تعیین می کند که کنگره و کاخ سفید از کار فدرال رزرو در زمینه انتشار دلارهای دیجیتال حمایت خواهند کرد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *